Під Запоріжжям у лимані масово гине піленгас (+відео)

У Молочному лимані в Запорізькій області відбувається масова загибель піленгасу. Риба гине при спробі мігрувати з лиману до моря. Причиною мору називають замулення протоки, що з’єднує Молочний лиман з Азовським морем. За приблизними оцінками, у лимані застрягло до ста тисяч рибин. 

Лише станом на ранок 25 вересня, співробітники Приазовського рибоохоронного патруля зібрали 16 700 загиблих рибин. За попередніми оцінками, це лише п’ята частина померлої риби. Розмір особин коливається від 0,5 кг до 3 кг.

Опубліковано Виктором Шейком Неділя, 24 вересня 2017 р.

За даними Запорізької облдержадміністрації, цього року Департаменту екології та природних ресурсів ОДА виділили 1,303 млн грн на поглиблення дна каналу, який з’єднує Молочний лиман і Азовське море. Тендер на роботи виграло ТОВ “Техморгідробуд Миколаїв”, йому за договором перерахували 391 тис. грн. Але підприємство так і не приступило до роботи.

“Ми розуміємо, що суб’єктом господарювання на цій території є Приазовський національний парк. Проте щороку навесні та восени виникає одна й та сама проблема із замуленням вимоїни. З боку облдержадміністрації було проведено ряд заходів, таких як виділення коштів та проведення тендеру на розчистку. Проте низка факторів призвела до екологічної катастрофи. Шукати винних будуть правоохоронні органи.

А нині ми маємо зробити все, аби не допустити погіршення ситуації. Тож нині прийнято рішення про необхідність визнати територію гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Молочний лиман» місцем екологічної катастрофи та щодо виділення коштів з резервного фонду для термінового проведення робіт. Також до нас приєднаються підрозділи ДСНС, Нацгвардії та небайдужі промисловці”, – заявив голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 + 12 =