Отамана Федора Орлика реабілітували через 96 років

Апеляційний суд Київської обл. реабілітував отамана Федора Артеменка-Орлика та його побратимів Якова Хоменка-Смутенка і Федора Ногу, розстріляних у 1922 р.  

Рішення суд ухвалив на підставі подання прокурора Київської обл.

Загони під проводом отамана Орлика діяли на початку 20-х років у районі Ірпеня, Бучі, Гостомеля, Ворзеля, Бородянки, Радомишля, Іванкова, Димера, Чорнобиля, Фастова, Макарова. Вони атакували більшовицькі гарнізони та частини Червоної армії, проводили агітаційну роботу серед населення.

26 лютого 1922 р. Київська губернська надзвичайна комісія визнала трьох провідників антибільшовицького руху ворогами радянської влади, невиправними бандитами та засудила на розстріл.

У прокуратурі Київської обл. зазначають: «Вивченням архівної кримінальної справи з’ясовано, що вказаних осіб необґрунтовано засуджено за боротьбу за незалежність України, яка проявилась в участі й керівництві озброєними загонами УНР, а також у боротьбі проти влади в інший спосіб.

Прокуратура Київської області відстояла свою принципову позицію щодо визнання необґрунтованим засудження петлюрівського отамана Київщини та двох його побратимів до вищої міри покарання та домоглася їх реабілітації».

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen − 9 =