Сьогодні Порошенко проголосить “десятирічку української мови”

Сьогодні, 31 травня, в Україні буде проголошено “десятирічку української мови”. Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час виступу на VII Національному молитовному сніданку, присвяченому святкуванню 1030-річчя хрещення Київської Русі-України.

“П’ять років тому вдвічі менше людей пишалися, що вони спілкуються українською мовою. П’ять років тому на телеканалах України була лише російська мова, російські фільми. Вчора я повернувся з відкриття в «Мистецькому Арсеналі» книжкового форуму. П’ять років тому у нас всі книжки були російською мовою.

І п’ять років тому півтори тисячі пам’ятників Леніна стояли по всій Україні. Подивіться, яку дистанцію ми пройшли: запроваджені квоти на українську мову на телебаченні, запроваджені квоти на українську мову на радіо, публіцисти, письменники кажуть, що на сьогоднішній день набагато легше стало писати і друкувати книги. Чому? Та тільки тому, що держава допомагає, тому, що їх читають. А книги мертві, якщо їх не читають. І це наш з вами здобуток.

І сьогодні, під час поїздки в Івано-Франківськ я підпишу Указ про проголошення десятиріччя української мови з абсолютно чіткими кроками що ми маємо зробити за ці десять років”, – заявив президент Порошенко.

Петро Порошенко вкотре нагадав про важливість ухвалення Вселенським Патріархом томосу про автокефалію Української Православної Церкви. За його словами, без церкви немає держави, немає нації.

“Молюся за той час, коли у нас буде єдина Помісна Українська Православна Церква, коли у нас усі церкви будуть рівні перед законом і церква буде відділена від держави. І ми збережемо конституційне право кожного громадянина обирати свою дорогу до Бога”, – заявив глава держави.

Президент розповів про “силу молитви” для перемоги Революції Гідності; коли наші війська виходили з оточення під Ізварино, під Довжанським і Дебальцевим; проведення реформ; отримання безвізового режиму з ЄС.

Президент України вкотре повторив свою улюблену тезу: Україна сказала останнє “прощавай” Радянському Союзу, російській імперії і ніколи туди не повернеться. І закликав об’єднатися і привести українську націю “назад до Європи, до європейської родини, бо ми звідти”.

Сьогодні Порошенко проголосить "десятирічку української мови"

На цю тему читайте також тут:

У парку Шевченка вимагали дерусифікації

Знову “гібридна атака” на українську мову в парламенті

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 3 =