Олексій Дорошенко: Уряд почав боротьбу з тіньовим ринком тютюну

Одлександр Дорошенко

4 квітня Уряд прийняв Постанову “Про деякі питання маркування тютюнових виробів”, якою змінив акцизні марки, у тому числі колір. З 1 липня виробники зможуть використовувати лише нові акцизні марки на сигаретах. Випущенні раніше сигарети з марками старого зразка будуть продаватись паралельно.

Цей ринок є більш прозорим, ніж практично всі інші в нашій країні, завдячуючи міжнародним виробникам. Але збільшення акцизів призвело до збільшення ціни на тютюн. У результаті існує попит на здешевлення вартості кінцевої продукції. І це можна зробити переважно за рахунок акцизів. Тому сьогодні можна зустріти сигарети з підробленими акцизними марками. Крім того частина акцизних марок завжди підлягає утилізації органами Фіскальної служби з різних причин. Але “знищені” акцизні марки завжди потрапляють на готову продукцію. Це стосується як тютюнового ринку, так й алкогольного.

Україна займає 12% контрабандного ринку сигарет ЄС за даними KPMG, що складає майже 800 тис. пачок сигарет на день. І зрозуміло, що саме для нелегального експорту може використовуватись значна частина підроблених акцизних марок. Хоча для такого експорту використовуються і сигарети взагалі без акцизних марок.

Усе це говорить про бажання Уряду знизити долю тіньового сектора, піднявши збір до державного бюджету напередодні чергового підвищення мінімальної заробітної плати та соціальних виплат.

Нагадаю, що чергове підняття мінімальної заробітної плати також планується з 1 липня, як і введення нового зразка акцизної марки.

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen − ten =