Нічна торгівля алкоголем. Пити чи не пити тепер вирішує місцева влада

Органи місцевого самоврядування отримали право втручатися в роботу підприємців і обмежувати час продажу алкоголю. Це передбачає проголосований Верховною Радою і підписаний президентом закон №3149, який так і називається – “Про внесення змін до деяких законів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових”.

Документ встановлює, що сільські, селищні та міські ради у межах підпорядкованої їм території можуть встановлювати заборону на продаж пива (крім безалкогольного), вин столових, алкогольних і слабоалкогольних напоїв “у визначений згідно їх рішення час доби”.

Це правило не поширюється на ресторани, кафе, бари та інші заклади громадського харчування.

Торговці, які ослухаються місцевих депутатів, і продаватимуть алкоголь у час, коли це заборонено, будуть покарані штрафом у розмірі від 30 (510 грн) до 100 (1 700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Антиалкогольний закон набуде чинності наступного дня після опублікування.

“Реалізація норм законопроекту допоможе органам місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання місцевого значення відповідно до Конституції  та законів України, сприятиме підвищенню ефективності заходів з обмеження шкідливого впливу споживання алкоголю, а також зменшенню кількості злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння у нічний час та додержання тиші у громадських місцях”, – сказано в пояснювальній записці.

Нагадаємо, Київська міська рада 22 вересня 2016 року заборонила продаж у роздрібних торгових мережах на території столиці алкогольних, слабоалкогольних напоїв і пива у період з 23:00 до 10:00. Продаж спиртного у закладах харчування не забороняли.

10 квітня 2017 року Господарський суд Києва зобов’язав Київраду скасувати це рішення. Київрада намагалася оскаржити це у Київському апеляційному господарському суді, але їй відмовили. Пізніше рішення на користь нічного продажу алкоголю ухвалив і Окружний адміністративний суд Києва.

Ті чи інші обмеження на продаж алкогольних напоїв у нічний час діють у більшості обласних центрів: Львові, Івано-Франківську, Черкасах, Ужгороді, Луцьку, Запоріжжі.

Юристи заявляли, що місцева влада чинить антиконкурентні дії, встановлюючи не передбачені законами заборони та обмеження самостійності підприємств щодо реалізації товарів. Тепер новий закон розв’язує місцевій владі руки діяти у цьому питанні як заманеться.

У вересні 2017 року Київрада заборонила МАФам продавати будь-який алкоголь. Алкоголь у столиці тепер можна купити лише у супермаркетах і магазинах.

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − 1 =