Нацбанк випустив патріотичні гроші. На гривнях – “кіборги”

Пам’ятну монету, присвячену «кіборгам», Національний банк України презентував ще 30 січня, а монету номіналом 10 гривень «День українського добровольця» – 12 березня. У квітні матимемо «100-річчя створення Українського військово-морського флоту».

Це велика подія не лише для нумізматів. Це перемога людей, які понад 3 роки наполягали на важливості використання грошей у патріотичній пропаганді.

Монети з серії «Збройні сили України» виходять тиражами по 1 мільйону штук. Є сподівання, що під час заміщення банкнот дрібного номіналу монетами відбуватимуться й спеціальні випуски великими тиражами.

​Раніше пам’ятні монети випускалися мізерними тиражами – 30-50 тисяч штук. В обіг вони не потрапляють, продаються колекціонерам за спекулятивними цінами, у десятки разів вищими за номінальну.

Відповідно, функцію пропагування ідей, історії, історичних постатей, природних багатств та науково-технічних надбань України серед пересічних громадян такі монети не виконували.

За всю історію незалежності великими тиражами вийшло лише п’ять обігових пам’ятних монет. Це 1-гривневі «60 років визволення України від фашистських загарбників», «60 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років», а також до 65 та 70 років перемоги та «Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012 року». Монета «70 років Перемоги. 1945 – 2015» вийшла 7-мільйонним тиражем, решта – по 5 мільйонів.

Та більшість українців не бачила жодної з них. А кому пощастило, одразу виймали ці монети з обігу й зберігали як сувеніри.

Фото Нацбанк України

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *