NASA запустило до МКС ракету-носій з українським двигуном

Американське аерокосмічне агентство NASA запустило до Міжнародної космічної станції ракету-носій Antares з вантажним кораблем Cygnus, який доправляє на МКС 3,3 тонни корисного вантажу: продовольства, устаткування і матеріалів для наукових дослідів. Старт відбувся з космодрому на острові Уоллопс у штаті Вірджинія, США.

Головний розробник ракети-носій Antares – корпорація Orbital ATK (США). Ракета-носій складається з двох ступенів і космічного буксира Cygnus (третій ступінь).

Після відділення від “Антареса” Cygnus розгорне свої сонячні батареї і за командою проведе серію включень рухової установки, щоб підняти орбіту, і наблизиться до МКС на відстань 4 км.

Коли Cygnus наблизиться до МКС на відстань 12 метрів, астронавти “зловлять” його за допомогою руки-маніпулятора.

NASA запустило до МКС ракету-носій з українським двигуном

Основну конструкцію першого ступеня “Антареса” розробило конструкторське бюро “Південне”, а виготовив Південний машинобудівний завод у кооперації з українськими підприємствами “Хартрон-АРКОС” (Харків), “Київприлад” (Київ), “Хартрон-ЮКОМ” (Запоріжжя), “ЧЕЗАРА”,”РАПІД” (Чернігів) та інші.

Cygnus проведе приблизно п’ять тижнів в стикуванні з МКС, після чого виконає серію включень двигуна, і буде спалений в атмосфері над Тихим океаном.

Це дев’ятий з десяти запланованих польотів компанії Orbital ATK за контрактом з NASA і шостий політ корабля Cygnus.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 − four =