На Рівненщині побилися священики Київського і Московського патріархатів

У Рівненській області побилися священик Української православної церкви Київського патріархату Олександр Тимощук і його колега з Московського патріархату Віталій Буга. Конфлікт стався 28 серпня – в день Успіння Пресвятої Богородиці – у селі Повча Дубенського району.

Настоятель Свято-Миколаївської церкви УПЦ КП села Миколаївка Млинівського району Олександр Тимощук повідомив, що приїхав у село Повча, щоб забрати дружину зі школи, де вона працює. Там на нього напав ієрей Віталій Буга, настоятель Свято-Троїцької церкви УПЦ МП села Повча Дубенського району. Панотець при свідках завдав своєму колезі з конкуруючого патріархату 20 ударів у голову.

“Русский мир” в ділі: сьогодні, в день великого свята Успіння Пресвятої Богородиці, священик Московського патріархату в селі Повча Дубенського району побив священика нашої єпархії протоієрея Олександра Тимощука”,- написав у Фейсбуку прес-секретар Рівненської єпархії УПЦ КП Василь Рудницький.

“Отець Олександр приїхав до Повчі, щоб забрати дружину зі школи, де вона працює. Віталій Буга, побачивши на “своїй канонічній території” протоієрея Олександра Тимощука, виявив до нього “свою братерську любов”, після якої отець Олександр залишився без зубів і отримав струс головного мозку.

Варто відзначити, що Віталій Буга неодноразово погрожував не тільки отцю Олександру, але і благочинному Дубенського міського благочиння протоієрею Василію Лозинському. Його “канонічна проповідь” завжди супроводжувалась погрозами та наклепами. Однак на цей раз дійшло вже й до побиття”, – додає прес-служба УПЦ КП.

Повідомляється, що причиною бійки стало те, що панотець Олександр раніше хрестив прихожан з території, яку представник Московського патріархату (на фото нижче) вважає своєю.

Потерпілий звернувся до поліції і зняв побої. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження, однак бійку між священнослужителями не коментують.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen + fifteen =