На Київщині окремі комунальні підприємства заборгували бюджету сотні мільйонів. Справа КП “Обрій”

Так вже повелося, що у нас полюбляють заявляти про начебто політичний  тиск у справах, де він і не проглядається. Скажімо, є таке комунальне підприємство Київської обласної ради “Київська обласна сільськогосподарська брокерсько-комерційна фірма «Обрій», яку донедавна очолював Олександр Порядін.

Широкій громадськості це КП майже не відоме. Його було створено у 1998 році, основне завдання – здавати в оренду нерухоме майно з метою одержання прибутку, а відтак  керівництво підприємства зобов’язане було дбати про наповнення бюджету області.

Як же господарювали в «Обрії»?  Ще у 2017 році під час перевірки, яку було ініційовано облрадою, «встановлено, що підприємство не перераховує до бюджету Київської області частину коштів, отриманих від оренди майна, яке розташоване за адресою: м. Київ, вулиця Голосіївська, 9». Йдеться про сотні тисяч. Зокрема, «недоотримано коштів на суму  1 006 526, 06 гривень, в тому числі – у 2016 році – 559 471, 71 гривню, за період з 1 січня 2017 року по 21 серпня 2017-го – 447 054, 35 гривень». Тобто обласна скарбничка недоотримала понад мільйон гривень. І це документально підтверджено.

Тоді ж з’ясували також, що деякі підприємці орендували нежитлові приміщення за цією адресою взагалі без оформлення відповідних угод. Окрім цього було виявлено фактичні розбіжності у площі приміщень, які зафіксовані в угодах про оренду, і реальними, якими користувалися.

Про результати перевірки стало відомо із сайту «КиевВласть». Виникає логічне запитання, чому два роки тому не було дано правової оцінки діяльності керманичів цього комунального підприємства? Хоча є інформація, що вже тоді фахівці облради пропонували вжити необхідних управлінських заходів. Нагадаємо, що обласну раду тоді очолювала Ганна Старикова.

Оскільки йдеться про бюджетні кошти, то у 2019 році питання про діяльність «Обрію» знову стало актуальним. У червні 2019-го, як пише «КиевВласть», Департамент агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації проінформував Київську місцеву прокуратуру №6, що КОДА ініціювала розірвання з «Обрієм» договору оренди приміщень за адресою у столиці: вулиця Велика Васильківська 13/1.

Причина: від цього підприємства не надійшло до бюджету, а також балансоутримувачу за період з 2016 по 2017 роки і перший квартал 2018-го 202 мільйони 607 тисяч гривень, а також до державного бюджету за цей період 77 мільйонів 293 тисячі гривень.

У червні 2019-го в обласній раді зацікавилися, чи дотримується директор підприємства Олександр Порядін трудової дисципліни. Перевірили це питання, проаналізували… І 19 червня не забарився «кадровий оргвисновок» – Порядіна було звільнено з роботи.

Що тут почалося?!  Порядін раптом став борцем за справедливість! Він відмовився передавати директорські справи новому керівникові «Обрію» Максиму Гайовому.

Більш того, заявив про начебто рейдерське захоплення комунального підприємства, на що голова регламентної комісії Київради Роман Титикало сказав в коментарі сайту «КиевВласть», що «деякі чиновники… сприймають комунальні підприємства як особисту вотчину… Порядін очевидно підозрював, що його можуть звільнити, і тому вирішив балотуватися в депутати».

Порядін висуває головну версію свого звільнення – політичні погляди. Він начебто у своїй передвиборній програмі підтримує законопроекти Володимира Зеленського, а його опоненти з облради – проти. Звідси, мовляв, і тиск на нього. Тому й не забарилося це звільнення.

Зазначимо, що Порядін зареєструвався, як самовисуванець, кандидатом в народні депутати України по 97-му виборчому округу (Київщина).

Як на мене, причина звільнення, яку назвав Порядін, є абсолютно надуманою. Адже він не є членом партії «Слуга народу», не бачили його і в команді Зеленського. Якщо проаналізуємо передвиборну програму Порядіна, то лише в одному абзаці знайдемо згадування про Зеленського. Цитуємо:

«Народовладдя! Референдум! Безкоштовний буфет на виборчій дільниці!:) Я за законопроект Президента Зеленського «Про народовладдя».

Щоправда, Порядін обіцяє також:

«Я внесу законопроект про скорочення контролюючих органів. У цьому я підтримую діючого Президента».

Маю сумнів, що ці програмні тези, особливо щодо «безкоштовного буфету», настільки не сподобалися в Київській обласній раді, що там вирішили влаштувати політичний тиск на кандидата в депутати Порядіна. Чи хтось повірить, що підтримка законопроекту Зеленського у передвиборній програмі стала підставою для зняття з роботи?

А чому екс-директор «Обрію» Олександр Порядін не говорить про те, коли саме комунальне підприємство направить до державного бюджету  сотні мільйонів гривень? Утім ми не чуємо його пояснень, з яких причин виникла така колосальна заборгованість.

Зате модно заявляти про начебто політичний тиск, певно сподіваючись, що народ любить скривджених. І навіщо таке перемикання уваги? Закінчаться вибори… А що потім буде пояснювати Порядін? Аудитори все одно не викреслять суми коштів, які недоотримані бюджетом, не пробачать такого «ефективного» господарювання ні в КОДА, ні в Київраді. Ці суми неодмінно – рано чи пізно – мають надійти до скарбнички області, адже бюджетні гроші спрямовуються на фінансування лікарень, шкіл, дитсадків, на соціальні виплати. Невже Порядіну про це не відомо?

А на завершення розмови дещо з програми Олександра Порядіна:

«Депутат сказав – депутат зробив! Депутат не зробив – депутат сів у тюрму».

Є запитання: а хто і коли буде відповідати перед законом за те, що до бюджету столичної області не надійшло понад 202 мільйони гривень?

Дмитро ЛІСІВНИК

Фото: “Український репортер”

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *