На Донеччині затримали головного розвідника батальйону “Восток”

Поліцейські Донеччини затримали 46-річного чоловіка, який упродовж трьох місяців у 2014 році був активним учасником батальйону бойовиків “Восток” і навіть обіймав там посаду головного розвідника.

Колишній бойовик розповів, що вступив на службу через гроші у жовтні 2014 року. Він добровільно подав документи і вже наступного дня його відвезли на територію Донецького аеропорту, де точилися бої з українськими “кіборгами”. Чоловік визвався очолити розвідувальну роту, адже мав необхідні військові навички. Він отримав звання “єфрейтор” і зібрав роту з 11 чоловіків. Всім видали екіпірування, автоматичну зброю, а командиру ще й пістолет Макарова.

Колишній бойовик розповів, що вступив на службу через гроші. Він добровільно подав документи та вже наступного дня його відвезли на територію аеропорту, де точилися бої.

“Наступного дня приїхав “головний”, його представили як “Моторола”. Ватажок бойовиків поставив завдання для усіх підрозділів, в тому числі для представників розвідки. В наші обов’язки входило стеження за пересуванням техніки українських військових та за місцезнаходженням “живої сили”. Отриману інформацію передавали безпосередньо помічнику “Мотороли”. Кожного місяця платили зарплатню не більше 4 тисяч гривень”, – розповів затриманий.

На основі цих даних терористи розстрілювали бійців ЗСУ. На початку січня 2015 року розвідник “дослужився” до звання “сержант”, але почав планувати залишити лави терористів. Крапкою став випадок, коли він знайшов під руйнуваннями шістьох молодих хлопців – українських воїнів. Чоловік розповідає, що “більше не міг бачити страждання та людські втрати, тому написав рапорт на відпустку і втік”.

Дезертир ховався у своєї матері у селі Іванівці Волноваського району Донецької області та дотримувався ретельної конспірації.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen + three =