Мохаммад Захур продав англомовну газету Kyiv Post Аднану Ківану

Британський бізнесмен пакистанського походження Мохаммад Захур (на фото зліва) продав англомовну газету Kyiv Post одеському підприємцю сирійського походження Аднану Ківану. Сума угоди – більш ніж $3,5 млн. Про це повідомляє Kyiv Post на своєму сайті.

Угоду  завершать до 1 квітня 2018 року. В липні 2009 року Захур придбав Kyiv Post у його засновника, громадянина США Джеда Сандена за $1,1 млн. Перший номер Kyiv Post вийшов 18 жовтня 1995 року.

Мохаммад Захур народився в Пакистані, а вищу освіту здобув у Донецькому національному технічному університеті. У 1991 році заснував металотрейдерську компанію ISTIL, а в 2008 році продав свій металургійний бізнес. Вже наступного року ISTIL Group почала скуповувати активи у різних сферах на території України. Зокрема, за $36 млн придбала київський готель «Лейпциг».

Захур є постійним фігурантом рейтингу «100 найбагатших людей України», який складає журнал “Фокус”. За підсумками 2016 року, Захур посідав 35-те місце з капіталом у $180 млн.

У 2003 році Мохаммад Захур одружився з українською співачкою Камалією, яка в 2013 році народила йому двійню – дочок Мірабеллу й Арабеллу.

Аднан Ківан є власником інвестиційно-будівельної компанії KADORR Group, яка зводить об’єкти на Одещині, та регіонального “7 каналу”. Тепер він посилює свій медійний вплив газетою Kyiv Post. За словами Захура, Ківан збирається перетворити її на англомовне видання №1 в Україні, зробивши “вікном в Україну для світу”.

Про статки Ківана невідомо, але він не потрапив до останнього рейтингу “сто найбільших багатіїв України” від журналу “Фокус”. “Найбідніший” учасник топ-100 має $34 млн.

Повідомляється, що до Kyiv Post придивлявся і Томас Філа, власник інвестиційної компанії Dragon Capital та журналу “Новое время”.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen + 15 =