Міжнародному аеропорту «Київ» присвоєно ім’я Ігоря Сікорського

Днями столичному аеропорту “Київ” (Жуляни), який є комунальним підприємством, було присвоєно ім’я Ігоря Сікорського. Відповідне рішення підтримали 67 з 91 депутата Київради. Ініціатива присвоєння імені відомого авіаконструктора належить трудовому колективу аеропорту “Київ” – йдеться у повідомленні Київради.

Ігор Сікорський – видатний авіаконструктор українського походження, засновник компанії Sikorsky Aircraft, автор літаків-велетнів, у тому числі Sikorsky S-29-A, конструктор першого в США літака-амфібії.

Під час навчання у Київському політехнічному інституті спроектував і побудував кілька гелікоптерів, літаків-біпланів. У 1908-1912 роках побудував у Києві 6 моделей літаків і гелікоптер.

1939 року здійснив перший політ спроектований ним гелікоптер VC-300. З 1943 року його фірма стала провідним виробником вертолітної техніки за кордоном.

Гелікоптери Сікорського марки «S» 1941 року використовували Збройні сили США. У цілому фірма Сікорського – “Sikorsky Aircraft” створила 17 базових літаків та 18 гелікоптерів. З придбанням ліцензій на виробництво машин цієї марки розпочався розвиток вертольотобудування у Великій Британії та Франції.

Про високу гарантію польотів на гелікоптерах Ігоря Сікорського свідчать факти постійного використання їх президентами США як VIP-транспортних засобів.

На гелікоптерах Сікорського Sikorsky S-61 вперше здійснено переліт через Атлантику (S-61; 1967 рік) і Тихий океан (S-61; 1970; із дозаправкою у повітрі).

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + 18 =