Метро на Троєщину – бути! Кличко підписав угоду з китайцями (+відео)

Мер Києва Віталій Кличко підписав угоду з китайськими компаніями про будівництво четвертої гілки метро, яку нарешті протягнуть на житловий масив Троєщина, що на Лівому березі столиці України. Омріяне метро для найбільш щільнозаселеного мікрорайону Києва будуватиме консорціум китайських компаній China Railway International Group і China Pacific Construction Group. Термін будівництва – 5 років.

На першому етапі буде створено робочу групи з українських та китайських спеціалістів, які розроблять оптимальні технічні та фінансові рішення для реалізації проекту.

Вартість будівництва оцінюють у $2 млрд, 85% цієї суми забезпечать за рахунок кредиту від китайських фінансових установ.

“Можливість залучення цього кредиту розглядається Україною із наданням державної гарантії на повернення кредитних коштів. Термін повернення кредиту – від 15 до 20 років. При цьому процентна ставка буде предметом переговорів”, – заявив Віталій Кличко.

Проект передбачає будівництво нової лінії метрополітену протяжністю майже 18 кілометрів з 13-ма станціями. Також збудують пересадочну лінію протяжністю 1 км між кільцевою електричкою та новою четвертою лінією.

Задля того, щоб метро стало реальністю, спочатку доведеться добудувати Подільсько-Воскресенський міст. Це робитимуть німецькі інвестори, наголосив мер Києва. Раніше Кличко заявляв, що для добудови мосту необхідно приблизно 400 мільйонів євро.

“А коли буде готовий міст, це дасть можливість для наступного кроку – будівництва четвертої лінії столичного метро на Троєщину”, – заявив Віталій Кличко.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 1 =