Сьома смерть від кору. З початку року вірус підчепили 1 285 людей, але епідемії – немає.

В Одесі від кору померла доросла людина, повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Загалом з 2017 року кір забрав життя 7 людей, з них 4 – діти. Всі загиблі – на Одещині. За минулий рік на кір захворіли 4 782 людини. 

Нагадаємо, в Одесі через спалах кору до 22 січня всі школи подовжили шкільні канікули. Це було зроблено для того, щоб забезпечити 21-денну перерву (інкубаційний період кору) в організованих контактах школярів, а також для надання можливості провести вакцинацію дітей.

Станом на 15 січня на Одещині з діагнозом “кір” у лікарнях перебувала 91 людина, в тому числі 46 дітей, з них третина – у віці до 4 років. За останні три доби госпіталізовано 24 людини.

За даними МОЗ України, впродовж перших двох тижнів нового року на кір по всій Україні захворіли 1 285 людей – 856 дітей і 429 дорослих.

Незважаючи на такі цифри, очільниця МОЗ Уляна Супрун переконує, що “епідемії немає, є спалахи“.

Найбільшими темпами кір шириться в Одеській, Івано-Франківській (275 випадків), Чернівецькій (274), Запорізькій (246) та Закарпатській областях (194). Найменша кількість випадків захворювання – у Житомирській і Рівненській областях (по 1 випадку), Волинській та Луганській областях (по 2 випадки). Не зафіксовані випадки захворювання цього року у Київській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях.

У столиці станом на 17 січня зареєстровано 99 випадків захворювання на кір, з них 75 – у дітей. Найбільше хворіють діти віком від 5 до 9 років. За словами першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, тільки за 5 днів у муніципальних медичних закладах зроблено щеплення близько 15 тисячам дітей. Нагадаємо, у столиці ледь не почалася епідемія кору через цирк.

Головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення щепленнями протягом останніх років. 2016 року менше половини українських дітей отримали щеплення проти кору за графіком. Із вересня 2017 року, за рішенням оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні, тривають посилені заходи з імунізації, щоби захистити всіх дітей. Зокрема, дітей, яких не прищепили від кору, не приймають у школи та дитсадки.

На початок січня 2018 року залишок вакцин по Україні – 516 тисяч доз.

“Ми продовжуємо посилені заходи з вакцинації проти цього небезпечного захворювання і закликаємо кожного уважно стежити за своїм здоров’ям. Ви можете уже хворіти на кір, але не знати про це: інкубаційний період кору, коли симптоми ще не проявляються, становить 6—21 день”, – попереджає МОЗ.

Далі починається період захворювання з такими симптомами:

  • висока температура;
  • головний біль;
  • нежить;
  • сухий кашель;
  • збільшення лімфовузлів;
  • запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення);
  • пронос та блювота.

На 4—5-й день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Кір має серйозні ускладнення: захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

На кір хворіють не лише діти, а й дорослі: під загрозою всі, хто не має щеплення. У разі контакту з хворим на кір треба негайно звернутися до лікаря. Специфічного лікування немає, але можна попередити захворювання. Єдиний надійний спосіб захиститися від кору – вакцинація. 2 дози вакцини захищають від кору.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − eighteen =