Від героя мемів про ботанів – до програміста SpaceX. Історія успіху польського хлопця

Герой старого мему про “вечірку ботанів” розробляв програмне забезпечення для запуску в космос ракети Falcon Heavy, яка 6 лютого відправила до Марсу особистий електротомобіль Ілона Маска Tesla Roadster

Раніше з худорлявого хлопця в компанії “відмінників” в окулярах глузували користувачі інтернету. Це фото так і називали – “відривна вечірка ботанів”. Тепер польські мас-медіа роблять з нього національного героя.

Як з’ясувалося, це Томаш Чайка – випускник ліцею в місті Сталева-Воля. Уже в шкільні роки він домігся значних успіхів – завоював срібну, а потім дві золотих медалі на Міжнародних олімпіадах з інформатики й математики.

Обдарований юнак вступив на факультет математики, інформатики та механіки Варшавського університету, а після його завершення – до університету Пердью в США.

У 2003 році в складі команди студентів Варшавського університету під керівництвом професора Яна Мадея він переміг на Міжнародній студентській олімпіаді з програмування. У 2003, 2004 і 2008 роках Томаш Чайка займав перше місце на змаганнях зі спортивного програмування корпорації TopCoder.

Від героя мемів про ботанів - до програміста SpaceX. Історія успіху героя польського програміста

З 2007 року він працював інженером-програмістом в штаб-квартирі Google, звідки в 2014 році перебрався до SpaceX. Тут він займався створенням систем управління і брав участь в розробці програмного забезпечення, необхідного для запуску ракет Ілона Маска.

Відому фотографію, яка стала мемом, було зроблено в 1997 році у науковому таборі «Згода» в селі Звардонь під час національної математичної олімпіади. Томаш – єдиний на фото юнак без окулярів – зайняв у ній друге місце. Переможцем тоді став Гжегож Капустка, нині – доцент Польської академії наук, який займається математичними дослідженнями.

Чайка побував на Математичній олімпіаді двічі, обидва рази отримав «срібло».

Rost

Журналіст “Українського репортера”