В Італії хотіли викрасти останки Енцо Феррарі

В Італії говорять про Енцо Феррарі, засновника знаменитої автомобілебудівної компанії “Феррарі”, конструктора, автогонщика. Злочинці намагалися викрасти останки легендарного італійця, щоб потім одержати викуп від його родини, або ж від керівництва компанії.

Енцо Феррарі помер у 1988 році, йому було 90. Похований у місті Модена.

Енцо Феррарі
Енцо Феррарі

Як повідомляє видання Corriere della Sera, поліція завадила цьому планові, провела обшуки в помешканнях підозрюваних. Є затримані.

З Вікіпедії відомо, що Енцо Ансельмо Феррарі в дитинстві мріяв стати оперним співаком. Після закінчення Першої світової війни влаштовується у невелику компанію випробувачем автомобілів. Саме тоді хлопець почав займатися перегонами. У 1920 році став працювати на компанію «Альфа-Ромео», на машинах яких він і брав участь у професійних перегонах.

Два десятиліття тривала кар’єра Енцо в «Альфа-Ромео»: він пройшов шлях від водія до директора спортивного підрозділу «Alfa Racing». Паралельно з роботою в «Альфа-Ромео» Енцо Феррарі у 1929 році засновує спортивне товариство «Scuderia Ferrari» (Стайня Феррарі) в Модені, головною метою якого було створення гоночної команди і організація автоперегонів.

За рулем автомобіля CMN 15/20 молодий Энцо Феррари.
Перший автомобіль Енцо Феррарі.

Феррарі виготовляв свої автомобілі невеликими партіями, тільки методом ручного складання. Їх відрізняла висока швидкість і унікальний дизайн. У 1969 році Енцо поступився 50% акцій своєї компанії концерну «ФІАТ», але до 1977 року залишався президентом фірми, а контроль над командою «Scuderia Ferrari» тримав у своїх руках до самої смерті. Його команда стала найпотужнішою й найтитулованішою у Формулі-1.

Scuderia Ferrari 2017
Scuderia Ferrari 2017

Енцо все своє життя прожив з єдиною дружиною, вважаючи шлюб священним. Законний син Феррарі — Діно був хворий на м’язову дистрофію і розсіяний склероз. Він помер у 1956 році у віці двадцяти чотирьох років. І тільки після смерті дружини Енцо Феррарі узаконив свою другу сім’ю, дав синові П’єро своє прізвище і зробив його спадкоємцем.

За рулем автомобіля CMN 15/20 молодий Энцо Феррари.
За кермом автомобіля CMN 15/20 молодий Енцо Феррарі.

До кінця життя писав винятково пір’яною ручкою і фіолетовим чорнилом. Боявся літаків, на будь-які поверхи піднімався пішки, бо кабіни ліфтів приводили його в жах.

Енцо Феррарі помер у серпні 1988 року, через шість місяців після урочистостей на честь свого 90-річчя. На третій день після ювілею невістка народила йому онука, якого назвали Енцо.

Фото з колекції MotorGlobe

Леонід Фросевич

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 11 =