У Києві вшановують пам’ять Павла Шеремета

У Києві проходить акція зі вшанування пам’яті журналіста Павла Шеремета, якого вбили рівно рік тому. Зранку друзі та колеги Шеремета, а також небайдужі люди прийшли на перехрестя вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького, де 20 липня 2016 року вибухнув автомобіль, яким журналіст їхав на роботу. Люди приносили квіти та запалювали свічки. На узбіччі встановили банер “Хто вбив Павла?”.

Поклала квіти на місце, де вбили Шеремета, і посол США Марі Йованович. На перехресті, де стався вибух, люди залишили 365 свічок – за кожен день, що минув без Павла Шеремета. Поліція не пускала автомобілі на вулицю Франка, бо люди перекрили дорогу.

Далі учасники акції ходою рушили до Адміністрації Президента та Міністерства внутрішніх справ. Рух колони супроводжувала поліція, яка тимчасово перекривала дороги, щоб люди могли безперешкодно пройти.

Під Адміністрацією Президента учасники ходи вимагали активніше розслідувати вбивство та знайти всіх причетних до цього злочину. Люди мовчки тримали плакати перед парканом, однак з АП до них ніхто не вийшов.

Далі колона рушила до головної будівлі Національної поліції, яка веде розслідування вбивства Шеремета. Прямо на двері МВС учасники акції, в тому числі журналіст Мустафа Найєм, почепили банер “Хто вбив Павла?”.

Люди тримають аркуші з написом “Хто вбив Павла” і залишають такі графіті на асфальті.

До учасників акції вийшов речник МВС Артем Шевченко. Він визнав, що вбивці журналіста і досі не відомі. І лише вкотре повторив версію про “російський слід” у вбивстві Павла для “дестабілізації ситуації” в Україні.

Нагадаємо, Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня у центрі Києва. В його автомобіль підклали вибухівку. Ані організаторів, ані виконавців вибуху досі не встановлено.

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × three =