Київрада запевняє, що археологічні скарби Поштової площі буде збережено. Активістка скликає людей і оголошує голодування

Київрада 68 голосами підтримала рішення «Про організаційно-правові заходи щодо збереження пам’ятки археології місцевого значення «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (ХІ-ХІХ ст.) на Поштовій площі в місті Києві». 

До проведення розкопок та консервації об’єктів буде залучено міжнародних експертів. Також передбачено провести відкритий міжнародний конкурс із музеєфікації артефактів та організації публічного простору на Поштовій площі. Поки триватиме конкурс, Київрада не вноситиме жодних зміни до цільового призначення ділянки на Поштовій площі.

«Мета цього документа – збереження артефактів, знайдених під час розкопок, продовження археологічних робіт та організація на цьому місці публічного простору. Ухвалення цього рішення дозволить продовжити археологічні дослідження з подальшою музеєфікацією знахідок на Поштовій. Аби зберегти археологічні артефакти для майбутніх поколінь», – заявив мер Києва Віталій Кличко.

Окрім того, рішення передбачає створення у сфері управління КМДА комунального закладу «Центр консервації предметів археології». Це важливо, адже в Україні немає спеціальних установ для кваліфікованої консервації та музеєфікації знахідок на Поштовій площі. Як зазначають у Київраді, в новоствореному КП працюватимуть спеціалісти, котрі переймуть міжнародних досвід.

Попри це активісти, які обстоюють створення на Поштовій площі музею, вважать рішення Київради недостатнім. Annabella Morina написала у Фейсбуку:

 

«Київрада щойно проголосувала договірний проект по Поштовій, яким не передбачено припинення «інвестиційного договору» на будівництво торгового центру і створення повноцінного музею. Не підтримала правку Тетяни Меліхової про припинення інвестдоговору. Кілька разів не підтримала».

 

Через це активістка скликає всіх не байдужих на 18-ту годину на Поштову площу на брифінг, запевнивши: «Ми звідти не підемо». І заявляє: «Я занадто багато говорила. Щодня більше року. До прийняття цього рішення, до повернення площі місту – оголошую голодування».

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 + seventeen =