Київрада – “Нафтогазу”: негайно поверніть людям гарячу воду

Київська міська рада звернулася до НАК «Нафтогаз» із вимогою негайно вирішити питання газопостачання котельних, аби відновити подачу гарячої води майже в три тисячі столичних багатоповерхівок.

 

Відповідне рішення підтримали всі фракції Київради. Депутати вимагають від «Нафтогазу» невідкладно укласти договори з комунальним підприємством «Київтеплоенерго» щодо постачання природного газу.  

«Нафтогаз» не має законного права не укладати договір на постачання газу з КП «Київтеплоенерго», – наголосив у зв’язку з цим заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він переконаний: «Позиція «Нафтогазу» щодо передачі заборгованості «Київенерго» є спірною. І вирішуватися це питання має окремо від процесів життєзабезпечення міста. Процес може зайняти тривалий період, та в цей час кияни не повинні залишатися без послуг».

Петро Пантелеєв нагадав, що борг ПАТ «Київенерго» перед «Нафтогазом» становить 4,8 млрд. грн.:

«Він виник унаслідок накопиченого боргу населення (близько 3 млрд. грн.), заборгованості державного бюджету за надані пільги та субсидії, різницю в тарифах та теплопостачання бюджетних установ (1 млрд. грн.), а також нарахованих штрафів і пені (1,2 млрд. грн., щодо яких триває судовий спір)».

«Штрафні санкції, які нараховує «Нафтогаз», є прямим збитком теплопостачальних компаній, і їх компенсація не має відповідних джерел, – зазначив заступник голови КМДА. – Без вирішення питання погашення пені та штрафів, що були нараховані ПАТ «Київенерго» як суб’єкту господарювання, місто не може взяти на себе борги. Саме тому ми закликаємо «Нафтогаз» зайняти конструктивну позицію – укласти договір із новим суб’єктом, паралельно відпрацьовуючи порядок погашення боргів».

Деструктивна позиція «Нафтогазу» може спричинити ще масштабніші  негативні наслідки, застерігає Петро Пантелеєв, адже від 1 серпня «Київтеплоенерго» має укласти договір на постачання газу на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які перейдуть в управління КП.

«Не буде газопостачання на ТЕЦ – не буде гарячої води ще для 70% будинків Києва. Більше того, це ризик виникнення надзвичайної ситуації регіонального значення, адже ТЕЦ виробляють не лише тепло, а й електроенергію, – пояснив заступник голови КМДА. – Міська влада Києва звернулася до Кабінету Міністрів як до представника власника НАК «Нафтогаз». Сподіваємось на його допомогу в недопущенні у столиці надзвичайної ситуації техногенного характеру».

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *