КПІ дійсно ліквідовує факультет авіаційних і космічних систем

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” дійсно ліквідовує факультет авіаційних і космічних систем, який випускав фахівців ракетно-космічної галузі. Це підтвердив перший проректор КПІ Юрій Якименко. Щоправда зауважив: факультет “реорганізовують”,  включаючи до складу механіко-машинобудівного інституту.

Першим про ліквідацію факультету, де вчать творців машин, які здіймаються в небо, повідомив політолог Андрій Павловський.

“Закрили ФАКС! Нещодавно відзначали професійне свято працівників ракетно-космічної галузі України… а незадовго до того у НТТУ “КПІ” ліквідували єдиний факультет, який випускав фахівців цієї галузі – Факультет авіаційних та космічних систем!! А і правда нема чого мешканцям аграрної країни дивитись на зоряне небо і мріяти за космос…” – написав екс-нардеп.

У Київській політехніці інформацію підтвердили, однак замість терміну “ліквідація” використовують “реорганізація”. Факультет авіаційних і космічних систем включають до складу механіко-машинобудівного інституту, що має покращити матеріальну базу та зменшити управлінський апарат.

“Питаннями, пов’язаними з літакобудування, у нас традиційно займався ще механіко-машинобудівний факультет. Факультет аерокосмічних систем був створений 25 років тому як спроба відповідним чином розвивати цей напрямок. На даному етапі виявилося, що їм нарізно розвиватися складно, оскільки це потребує об’єднання матеріальної бази”, — розповів “Громадському радіо” перший проректор КПІ Юрій Якименко.

Пізніше механіко-машинобудівний факультет став інститутом, а на його базі в партнерстві з американською компанією Boeing створили Центр для підготовки фахівців у галузі динаміки і міцності машин. Його основним профілем є підготовка інженерів-механіків для роботи в авіаційній промисловості.

“На факультеті авіаційних і космічних систем та кафедра, яка займалася літальними апаратами, опинилися осторонь від цього. Ми реорганізували факультет авіаційних і космічних систем в Центр авіаційних і космічних систем, включивши до складу механіко-машинобудівного інституту. Тепер завдання ставиться таким чином, щоб об’єднати їхні зусилля і щоб вони готували фахівців широкого профілю, як конструкторів, так і експлуатаційників”, — повідомиляють у КПІ. Відповідний наказ про реорганізацію можна знайти на сайті ВИШу.

Документом передбачено створити на базі Механіко-машинобудівного інституту КПІ Центр авіаційних і космічних систем і Кафедру авіаційних і роботизованих систем.

Наказ набуде чинності з липня, і на студентів факультету, які випускаються цього року, реорганізація не вплине. Решту студентів з 1 вересня переведуть до механіко-машинобудівного інституту, але ж за тією спеціальністю, на яку вони вступали.

Тему розвиває політик Роман Безсмертний. Він зв’язався із керівництвом КПІ, щоб зрозуміти, чому уряд вирішив закрити єдиний в Україні факультет авіаційних і космічних систем.

“В університеті пояснюють: нема достатньої кількості бажаючих там вчитися і нема державного замовлення. Чесно кажучи, я навіть не дивуюся. От ви спробуйте сьогодні поступити на такий факультет, провчитися там декілька років, а потім знайти роботу за фахом в нашій країні. Ну куди ви після цього підете працювати? В кращому випадку виїдете за кордон пахати на іншу державу. Бо в нашій космічна галузь взагалі не розвивається.

Всі нормальні фахівці космічної галузі уже давно виїхали. Нових тепер ніхто не готуватиме. Після закриття факультету, не виключено, виїдуть і викладачі… Україна не має права отак бездарно закінчити свою космічну історію!” – пише у Фейсбуку колишній соратник Віктор Ющенка.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *