Компанія “Amazon” працює над створенням домашніх роботів – Вloomberg

Американська компанія “Amazon”, яка спеціалізується на онлайн-продажах товарів широкого вжитку, і входить до трійки найдорожчих фірм світу (“Apple”, “Amazon” і “Alphabet”), розробляє домашнього робота. Про це повідомляє “Bloomberg”.

Джерела інформагентства стверджують, що надсекретний проект називається “Vesta”, його очолює Грегг Зер –  голова науково-дослідного підрозділу “Amazon” під назвою “Lab126”. Саме умільці з “Lab126”, що працюють в Каліфорнії, розробляли всі останні гаджети “Amazon”: розумну колонку Echo, телевізійну приставку Fire TV, планшет Fire і смартфон Fire Phone.

Журналістам вдалося розкопати, що робота над домашнім роботом триває вже кілька років і нарешті розробники досягли прогресу, адже “Amazon” почав активно наймати інженерів і програмістів. Вже цього року мають початися тестування розумних машин.

Чутки про створення домашніх роботів в “Amazonі” коментувати відмовилися, а технічні аналітики активно обговорюють принцип їхньої роботи. У зв’язку з цим нагадують, що колишній виконавчий директор “Apple” Макс Спелі очолює відділ, який займається камерами і розробляє просунуту систему “комп’ютерного зору”.

Цікаво, що до нового проекту не має відношення профільна “Amazon Robotics”, яка має офіси в Массачусетсі та Німеччини. Раніше ця компанія називалася “Kiva Systems”, і в 2012 році “Amazon” придбав її за $775 млн. Вона сьогодні працює над створенням промислових роботів, які в першу чергу будуть обслуговувати склади.

Як уже писав “Український репортер”, завдяки зростанню акцій “Amazon”, які в 2017 році подорожчали майже на 60%, засновник компанії Джефф Безос посунув Білла Гейтса у рейтингу Forbes найбагатших людей світу. За рік Безос розбагатів на $39,2 млрд і має $112 млрд.

Людство чекає ера робототехніки

“Amazon” далеко не перша компанія, яка намагається створити розумного і корисного робота – повноцінного компаньона людини. Поки що безперечне лідерство у цій сфері тримає японська корпорація “SoftBank”. Торік вона викупила у компанії “Alphabet” (власник Google), дві передові компанії, які розробляють роботів – “Boston Dynamics” і “Schaft”.

Американська інженерна компанія “Boston Dynamics” працює у галузі робототехніки з 1992 року і  виробляє одних з найкращих роботів у світі. В її портфоліо такі машини як BigDog, Atlas, SpotMini і Handle.

Японська “Schaft” – світовий лідер з виробництва гуманоїдних двоногих роботів. Компанію створила “JSK Robotics Laboratory” разом з токійським університетом.

SoftBank – одна з найбільших телекомунікаційних і медіакорпорацій світу. Станом на 2015 рік її активи оцінювались у $168,8 млрд. Засновник “SoftBank” Масайосі Сон у травні 2017 року оголосив про створення фонду Vision, обсягом $93 млрд, які будуть інвестуватися у розвиток технологій, насамперед у робототехніку і створення штучного інтелекту.

Працюють над створенням роботів і такі технологічні гіганти як “Sony Corp.” і “LG Electronics”. У січні LG представив робота Cloi, тоді демонстрація ледь не перетворилася на провал. “Sony” нещодавно показала нову версію роботизованої собаки Aibo, яку активно продавала в середині 2000-х років.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one + four =