Комісія з енергетики відмовляється від абонплати за газ

Національна комісія, що здійснює регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг, призупиняє дію свого рішення про запровадження абонплати за газ. Про це повідомляє прес-служба відомства.

“Рішення Регулятора по запровадженню тарифів на транспортування та розподіл природного газу буде призупинено з метою забезпечення непідвищення загального рахунку для населення”, – йдеться у повідомленні.

НКРЕКП пояснює, що не регулює ціну природного газу, яка складає 87% загального тарифу на газ та теплову енергію, а регулює лише транспортування та розподіл природного газу (13%). Саме тому і було прийняте рішення ввести з 1 квітня абонплату за газ.

“Методологія, за якою визначено тарифи, була розроблена з урахуванням досвіду країн ЄС та погоджена з усіма зацікавленими органами виконавчої влади. Методологія передбачає соціальний захист побутових споживачів для полегшення їх адаптації до нових умов на ринку природного газу. Запровадження принципу потужності також міститься в Меморандумі про співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ)”, – виправдовується НКРЕКП.

Тепер, після заяв Президента України і прем’єр-міністра щодо недопустимості такого платежу, НКРЕКП:

  • виступає за додаткове опрацювання з метою захисту населення та непідвищення загального рахунку;
  • проведе додаткові консультації з Кабінетом Міністрів України в частині компетенцій, що безпосередньо залежать від Уряду, а саме – поширення субсидій на послуги з транспортування та розподілу;
  • ініціює додатковий період для адаптації споживачів з найменшими типорозмірами та перенесе запровадження окремої плати для цієї категорії споживачів до прийняття рішення по зниженню тарифів на теплову енергію.

Остаточну крапку в цьому питанні поставлять 10 квітня.

Нагадаємо, раніше НКРЕКП затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання, відповідно до якого з 1 квітня споживачам мала нараховуватися плата за газ як товар, а також окремо абонплата за користування приєднаними потужностями, тобто доставку до квартири.

З 1 квітня абонплату мали щомісячно платити всі споживачі, незалежно від обсягу споживання газу. Для прикладу, тарифи ПАТ “Житомиргаз” становили 1,91 коп. за 1 кубометр на годину (без ПДВ), ПАТ “Київгаз” – 1,27 коп. за 1 кубометр на годину (без ПДВ), а “Київоблгаз” – 2,55 коп. за 1 кубометр на годину.

Фактично це означало, що для квартири з газовою плитою без лічильника абонплата складала б у середньому 46 грн на місяць, плюс доплата за нормами з розрахунку 4,4 куб. м за кожного зареєстрованого мешканця.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen + twenty =