Коли у Києві знову подорожчає проїзд у громадському транспорті?

Столична влада завершує процес розрахунків щодо підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті. Про це днями заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі одного з телеканалів.

“Ми зараз завершуємо процес розрахунків. І на скільки саме потрібно підвищувати вартість проїзду, підрахують фахівці – економісти. Наше завдання – щоб транспортна інфраструктура, від якої залежить життєдіяльність нашого міста, продовжувала функціонувати без збоїв”, – заявив голова КМДА.

За його словами, відтермінування підвищення тарифів призводить до того, що міська влада не може динамічно оновлювати транспортний парк, що у результаті може призвести до збоїв у роботі системи громадського транспорту міста.

Головне завдання перед столичною владою в сфері транспорту – вивести комунальні підприємства громадського транспорту на беззбитковий рівень роботи.

“На сьогодні, щоб транспортні підприємства Києва працювали, ми дотуємо з бюджету міста 1,8 млрд гривень щорічно”, – пояснив Кличко.

Ці кошти йдуть на оновлення рухомого складу, будівництво нових станцій метро, заміну ескалаторів, термін експлуатації яких завершується, підвищення заробітної плати водіям.

За словами Кличка, за останніх два роки столична влада оновила транспортний парк на 100 автобусів, 45 трамваїв та 17 тролейбусів. Він стверджує, що майже 80% рухомого складу не оновлювалося впродовж останніх 20-40 років. Через це неможливо говорити про гарантію безпечної роботи застарілого транспорту.

Мер Києва нарікає на низьку заробітну плату водіїв громадського транспорту, через що місто переживає значний відтік кадрів.

“У нас на сьогодні проблема – наприклад, більше півтисячі вакансій водіїв автобусів. Багато з них ідуть працювати в приватні компанії, деякі їдуть до Польщі, де зарплата близько тисячі євро. У нас – значно менша. І нам цю проблему теж треба вирішувати”, – підкреслив  мер.

Кличко пообіцяв, що пільги для окремих категорій населення будуть збережені.

“Збережеться безкоштовний проїзд для пенсіонерів, школярів, ветеранів АТО, багатодітних родин. Соціально вразливі групи будуть однозначно захищені”, – заявив мер української столиці.

У фінансовому плані комунального підприємства “Київпастранс”, затвердженому 23 квітня, пропонується підвищити тарифи на проїзд в наземному комунальному транспорті столиці до 8 гривень вже з 15 липня 2018 року.

У Київській міській держадміністрації заявили, що детально вивчать можливість підвищення вартості проїзду у громадському транспорті столиці і пообіцяли обов’язково винести це питання на громадське обговорення.

Водночас перший заступник голови КМДА Микола Поворозник обіцяв, що питання підвищення вартості проїзду у громадському транспорті столиці обов’язково винесуть на громадське обговорення.

Нагадаємо, у липні 2017 року КМДА підвищила вартість проїзду в наземному транспорті та метро столиці на 1 гривню: у столичному метрополітені та міській електричці до 5 грн, а в решті міського транспорту до 4 грн.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 + seventeen =