Смерть замість тюрми. Хорватський генерал випив отруту в залі Гаазького трибуналу (+відео)

Хорватський генерал Слободан Праляк випив отруту прямо в судовій залі після того, як Міжнародний трибунал в Гаазі у справах колишньої Югославії відхилив його апеляцію. Коли стало зрозуміло, що йому таки доведеться сидіти у в’язниці наступні 16 років, генерал вигукнув: “Праляк – не злочинець. Я відкидаю ваш вердикт”. А потім ковтнув рідину з мініатюрного флакона.

Засідання перервали, до суду прибули лікарі, щоб надати самогубцю першу допомогу. Втім врятувати 72-річного генерала не вдалося, невдовзі він помер у лікарні. Яким чином Праляк проніс отруту до зали суду, невідомо.

Слободан Праляк наклав на себе руки після того, як Гаазький трибунал відхилив його апеляцію на вирок за військові злочини під час Боснійської війни 1992 – 1994 років, яка почалася після розпаду Югославії. У 2013 році генерал отримав 20 років ув’язнення за злочини проти боснійських мусульман.

Нагадаємо, 22 листопада суд у Гаазі засудив до довічного ув’язнення 75-річного сербського генерала Ратко Младича. Прокурори довели, що Младич хотів повністю винищити мусульман і допоміг організувати вбивство 8 000 чоловіків і хлопчиків у Сребрениці (нині Республіка Сербська у складі Боснії і Герцеговини).

У березні 2016 року до 40 років засудили екс-президента Республіки Сербської Радована Караджича. Його визнали винним у геноциді в Сребрениці, масових вбивствах, захопленні заручників і примусовому переселенні жителів Боснії і Герцеговини.

Фото AP

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + one =