Порошенко в Харкові приймав Дуду. Чи зможуть помиритися Україна та Польща

У Харкові відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка та Президента Польщі Анджея Дуди. Спочатку президенти вшанували пам’ять жертв тоталітарного режиму. Лідери держав поклали вінки до Меморіалу жертв тоталітарного режиму, до якого входять 75 братських могил (15 – польських і 60 – громадян колишнього СРСР, які стали жертвами НКВС у 1937-1938 роках).

Пізніше, після зустрічі у форматі віч-на-віч, президенти домовилися скоротити “чорні спискинев’їзних осіб.

Петро Порошенко заявив, що у Польщі та України є спільне розуміння: від історичних конфліктів виграє лише Росія.

Також Київ та Варшава домовилися створити міністерську комісію для вирішення історичних конфліктів між двома країнами. Україну представлятиме віце-прем’єр Павло Розенко. Її метою стане вивчення історичної пам’яті, щоб прибрати негативні моменти між двома сусідніми народами. Також комісія має опрацювати питання щодо ексгумації тіл поляків та українців, які поховані на територіях сусідніх держав, щоб у подальшому уникнути фальсифікації історії та суперечок.

 

Дуда закликав політиків обох країн “не робити кроків до чергових увічнень, які спираються на неперевірені наукові висновки, без проведення історичних досліджень, ексгумації увічнених осіб”.

“Щоб ми могли будувати майбутнє, треба підходити до правди спокійно і будувати міст до дружби між народами, а не роз’ятрювати рани”, – сказав польський президент.

Крім історичних непорозумінь, президенти вирішували й нагальні економічні питання. Зокрема домовилися, що запровадять спільний митний контроль на кордоні. Це має знизити рівень корупції і контрабанди.

 

Відео про українсько-польські взаємини. Виступ письменника Євгена Дударя в редакції “Українського репортера” 

https://www.youtube.com/watch?v=BgLS1WM4CJ0&t=96s

Rost

Журналіст “Українського репортера”