До Каїра знову перевезли 83-тонну статую фараона Рамсеса Другого

В Єгипті завершилася грандіозна операція з транспортування гігантської статуї фараона Рамсеса Другого. 11-метрову статую з рожевого граніту, вагою у 83 тонни, перевезли від комплексу пірамід у Гізі до вестибюлю нового Великого єгипетського музею в Каїрі – поближче до мумії самого фараона, яка буде експонуватися в цьому музеї. 

3000-літній пам’ятник встановили на спеціальний причеп і надійно зафіксували. Статую перевозили у вертикальному положенні, щоб мінімізувати навантаження і уникнути пошкодження. Все це відбулося з помпою, якою б не погребував і сам фараон: на всьому шляху статую супроводжували кінні вершники в парадній формі, а оркестр грав гімни та військові марші. Трасу, якою везли гранітного правителя Стародавнього Єгипту, заздалегідь привели до ладу.

Статую Рамсеса Другого знайшли у Мемфісі і встановили ​​на Вокзальній площі Каїра в 1954 році. Водночас вчені нарікали, що вона відчуває сильні вібрації через постійний рух транспорту. Щоб запобігти руйнації, в 2006 році артефакт відвезли до комплексу пірамід у Гізі. 

Варто сказати, що відкриття першої черги нового Великого єгипетського музею заплановано на цей рік. Він розташований на території Каїра лише за 2 кілометри від пірамід Гізи. Він стане домівкою для майже 50 тисяч експонатів. Зокрема, сюди перевезуть зі старого  Каїрського музею повну колекцію (5000) старожитностей Тутанхамона і мумію самого Рамсеса Другого (знайдена в 1881 році). Артефактами поділяться й інші музеї країни.

Фото АР

Rost

Журналіст “Українського репортера”