100-річчя бою під Крутами. Президент вшанував пам’ять Героїв (+відео)

У 100-ту річницю історичного бою під Крутами Президент України Петро Порошенко разом із дружиною Мариною Порошенко взяв участь у церемонії вшанування пам’яті Героїв Крут, які дали бій Червоній армії і на кілька  діб затримали її наступ на Київ. 

Президентське подружжя поклало квіти до пам’ятного хреста на Аскольдовій могилі.

Нагадаємо, бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, що на Чернігівщині, між  4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що ледве нараховував чотири сотні штиків.

У 4-годинному бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і відступили, руйнуючи за собою колії і мости. Червона армія втратила боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова довелося не залізницею, як планувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми,  розмоклими дорогами.

Ця затримка дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Герої, які в січні 1918-го захищали Київ від наступу червоних росіян, пройшли короткий вишкіл молодого бійця у стінах сучасного Військового інституту телекомунікацій та інформатизації. Відсьогодні цей інститут носитиме звання “імені Героїв Крут”.

Сота річниця Крут – знаменний день для кожного українця-патріота, а особливо для людей, які пов’язали своє життя зі Збройними Силами.Мужні герої, які в січні 1918 року відгукнувся на заклик захистити Київ від наступу червоних росіян, пройшли короткий вишкіл молодого бійця саме у стінах Першої української юнацької школи – сучасного Військового інституту телекомунікацій та інформатизації.Інститут по праву заслужив високе звання «імені Героїв Крут»! Впевнений, ним будуть пишатися і ті, хто навчається зараз, і ті, хто вже завершив його та служить в українському війську. #Крути1918

Опубліковано Петром Порошенком Неділя, 28 січня 2018 р.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × three =