Falcon 9 вивела на орбіту сім супутників: п’ять телекомунікаційних Iridium і два наукових GRACE-FO

З космодрому “Ванденберг” на західному узбережжі США успішно стартувала ракета-носій Falcon 9 американської компанії SpaceX. Вона вдало вивела на орбіту п’ять телекомунікаційних супутників Iridium, які поповнили угруповання апаратів зв’язку Iridium NEXT.

Після завершення виведення всіх космічних апаратів мережа Iridium NEXT складатиметься з 75 супутників, які літатимуть на орбіті заввишки 667 кілометрів.

Також SpaceX відправила в космос пару науково-дослідних апаратів Gravity Recovery and Climate Experiment Follow-On (GRACE-FO). Замовниками їх є NASA і Німецький центр дослідження Землі.

GRACE-FO представляють собою пару ідентичних між собою супутників, які літатимуть на одній орбіті висотою 500 кілометрів, їхнє завдання – відслідковувати найдрібніші гравітаційні збурення на поверхні Землі.

На відміну від інших супутників дистанційного зондування Землі, робота яких заснована на спостереженні за поверхнею планети за допомогою камер, нові апарати збирають інформацію про гравітаційні аномалії на основі лише одного параметру – відстані між собою.

На основі цих даних вчені мають намір отримати відомості про таких процеси на Землі, як випадання опадів, випаровування роси, океанічні течії, танення снігу та льодовиків тощо.

Місія Grace Follow-On стане логічним продовженням і розвитком аналогічної місії GRACE, пара супутників якої пропрацювала на орбіті Землі з 2002 по 2017 рік. Їхня робота виявилася дуже продуктивною, за весь час на основі отриманих даних було опубліковано понад 4 300 наукових робіт.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × one =