Експертна оцінка: в Україні найвищий індекс споживчих цін

У січні-березні 2018 року економіка країни все ще перебувала під впливом інфляції, хоча, порівняно з минулорічним періодом, її темпи дещо пригальмували.

Так, у І кварталі цього року індекс споживчих цін склав 103,5% (у І кварталі 2017 року – 103,9%).

Базовий індекс споживчих цін з початку року (березень/грудень) зафіксовано на рівні 102,7%.

Серед основних груп товарів та послуг, за якими обраховується індекс споживчих цін, за три місяці цього року (березень 2018-го. до грудня 2017 року) найбільше подорожчання спостерігалося у групі “продукти харчування та безалкогольні напої” − на 4,2%. У цій групі відбулося зростання цін практично на всі види продовольства, за винятком цукру, а лідерами продовольчої інфляції у І кварталі року стали фрукти (+18,4%) та овочі (+18,1%).

На другій позиції за темпами інфляційних процесів у січні-березні цього року знаходилися послуги зв’язку (+4,1%). На 3,8% зросли ціни і тарифи у групах “транспорт” та “алкогольні напої і тютюнові вироби”.

Загалом індекс споживчих цін у розрізі більшості груп товарів та послуг у І кварталі цього року був нижчим, ніж роком раніше. Виняток склали лише групи “зв’язок”, “охорона здоров’я” та “відпочинок і культура”.

У останньому місяці кварталу – березні, індекс споживчих цін склав 1,1 відсотка. Подорожчання торкнулося всіх товарних груп, за виключенням групи “транспорт”, де завдяки зниженню цін на палива та мастила, індекс споживчих цін склав 99,3%. Найпомітніше у минулому місяці подорожчали товари у групі “одяг і взуття” − на 9,6%, що обумовлено початком продажу нових весняно-літних колекцій цих товарів. Традиційно додали в ціні алкогольні напої та тютюнові вироби – 1,3%.

Споживчі ціни у групі “продукти харчування та безалкогольні напої” підвищилися на 1,1%. Найбільше у цій соціальній групі зросли ціни на: овочі (+5,0%) та фрукти (+ 3,0%). При цьому, на цукор, яйця та гречані крупи ціни знизилися.

У річному вимірі інфляція становила 13,2% (березень 2018 р. до березня 2017 р.). Зростання цін упродовж року було характерним для всіх груп товарів та послуг. При цьому, найбільше подорожчали:

Діаграма дає змогу ознайомитися із останніми даними про рівень інфляції в окремих країнах світу. Слід відмітити, що серед досліджуваних країн, у річному вимірі в Україні інфляція все ще залишається найвищою.

Олег ПЕНДЗИН, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − 2 =