Економісти розповіли, якими будуть ціни на цигарки та алкоголь

Олексій Дорошенко

Пік витрат українських родин на цигарки та алкоголь цьогоріч прийшовся на перший квартал. У подальшому витрати на це в сімейному бюджеті трохи знизяться.

Це пояснюється зростанням акцизу на цигарки в січні 2018 року, а також тим, що до кінця року акцизи вже підвищуватися не будуть.

За перший квартал 2018 року тютюнові вироби зросли в ціні на 6%, а алкоголь на 1%. За той же час інфляція становила 3,5%. В середньому за 9 місяців минулого року витрати родини на цю групу товарів становила 7,3% від усіх витрат.

Причиною подорожчання цигарок було підвищення акцизів та собівартості виробництва, а алкогольних напоїв – лише зростання собівартості. Варто пригадати, що сьогодні в Україні, згідно з Податковим кодексом, акциз не може бути меншим за 60% від вартості цигарок.

Пачка цигарок, 20 штук, преміум-класу подорожчала на 2 грн., або 6% та її середня вартість становить 34,1 грн. Цигарки медіум-класу додали в ціні 1,8 грн., або 7%. Їх середня вартість за даними Держстату – 28,1 грн. Цигарки вітчизняних марок подорожчали найменше – на 80 коп., або 3% та коштують в середньому 24,3 грн. Пачка цигарок без фільтру зросла в ціні на 1,2 грн., або 7% і коштує 21,5 грн.

Вітчизняне столове вино ємкістю 0,75 л подорожчало за перші 3 місяці на 90 коп., або 1% і його середня ціна – 59,2 грн. Пляшка вітчизняного пива 0,5 л подорожчала на 40 коп., або 3% і його вартість становить 14,1 грн. Українська горілка 0,5 л додала в ціні 30 коп., або 0,4% і має середній цінник 81,5 грн.

Як жартують медики, люди з великим задоволенням витрачають гроші на алкоголь, тютюн та зайву їжу, але лікуватися бажають безкоштовно. Будьмо!

Олексій ДОРОШЕНКО, генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four + one =