Економісти розповіли, якими будуть ціни на цигарки та алкоголь

Олексій Дорошенко

Пік витрат українських родин на цигарки та алкоголь цьогоріч прийшовся на перший квартал. У подальшому витрати на це в сімейному бюджеті трохи знизяться.

Це пояснюється зростанням акцизу на цигарки в січні 2018 року, а також тим, що до кінця року акцизи вже підвищуватися не будуть.

За перший квартал 2018 року тютюнові вироби зросли в ціні на 6%, а алкоголь на 1%. За той же час інфляція становила 3,5%. В середньому за 9 місяців минулого року витрати родини на цю групу товарів становила 7,3% від усіх витрат.

Причиною подорожчання цигарок було підвищення акцизів та собівартості виробництва, а алкогольних напоїв – лише зростання собівартості. Варто пригадати, що сьогодні в Україні, згідно з Податковим кодексом, акциз не може бути меншим за 60% від вартості цигарок.

Пачка цигарок, 20 штук, преміум-класу подорожчала на 2 грн., або 6% та її середня вартість становить 34,1 грн. Цигарки медіум-класу додали в ціні 1,8 грн., або 7%. Їх середня вартість за даними Держстату – 28,1 грн. Цигарки вітчизняних марок подорожчали найменше – на 80 коп., або 3% та коштують в середньому 24,3 грн. Пачка цигарок без фільтру зросла в ціні на 1,2 грн., або 7% і коштує 21,5 грн.

Вітчизняне столове вино ємкістю 0,75 л подорожчало за перші 3 місяці на 90 коп., або 1% і його середня ціна – 59,2 грн. Пляшка вітчизняного пива 0,5 л подорожчала на 40 коп., або 3% і його вартість становить 14,1 грн. Українська горілка 0,5 л додала в ціні 30 коп., або 0,4% і має середній цінник 81,5 грн.

Як жартують медики, люди з великим задоволенням витрачають гроші на алкоголь, тютюн та зайву їжу, але лікуватися бажають безкоштовно. Будьмо!

Олексій ДОРОШЕНКО, генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж

Редакція

Редакція “Українського репортера”