У парку “Перемога” стартував перший фестиваль клумб на воді

На Лівому березі столиці, в парку “Перемога”, напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня, відбулося грандіозне дійство — фестиваль клумб на воді.

Кияни і гості міста спостерігали, як парковим озером плавають красиві рожеві і білі квіти, вміщені у форми у вигляді зірок.

Як інформує сайт комунального об`єднання “Київзеленбуд”, формування цієї квітучої оази тривало два тижні. І ось каскади озер парку “Перемога” прикрашають 12 унікальних дизайнерських клумб.

Одну з них пустили на воду прямо в день відкриття фестивалю. Цю красуню створили із 600 ніжних бегоній, висаджених у 16 листів касет із пінопласту. Квіткова композиція становить близько 4 квадратних метрів.

Фестиваль клумб на воді

Квіти, що плавають водою, чимось нагадують вінки на Івана Купала. На них можна дивитись і дивитись, не відводячи погляду. Проте спеціалісти вважають, що клумби на воді мають і низку суто практичних переваг. Так, вони слугують фільтром, який очищає водойму і не дає розростатися водоростям. Коренева система квітів всмоктує воду, а разом із нею — відходи життєдіяльності рослинних і тваринних організмів.

Але насамперед клумби на воді — це дуже гарно. А, як писав класик, краса врятує світ.

Алла ТОПЧІЙ

Фото Олексій ІВАНОВ

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”