Дифтерія в Україні не підтвердилася – МОЗ

Випадок дифтерії у Рубіжному на Луганщині не підтвердився. Про це Міністерство охорони здоров”я заявило після проведення лабораторних досліджень у мікробіологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України.

“У зв’язку з небезпечністю хвороби та низьким рівнем охоплення щепленнями проти дифтерії в Україні, МОЗ рекомендує вакцинацію для дітей і ревакцинацію для дорослих (кожні 10 років)”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 31 січня з’явилася інформація про те, що в Україні вперше за останні 12 років виявили хворого на дифтерію. Як повідомляли медики Луганщини, діагноз нібито був лабораторно не підтверджений. Однак у МОЗ все одно закликають зробити вакцинацію дітям і ревакцинацію  дорослим.

В Україні дітям щеплення від дифтерії можна зробити безкоштовно вакциною АКДП – проти кашлюку, дифтерії та правця. Також є безкоштовна вакцина АДП для профілактики дифтерії та правця. Дорослим для профілактики дифтерії та правця застосовують вакцину зі зменшеним вмістом антигену АДП-М.

На 1 січня 2018 року в Україні були 2,7 млн доз вакцини АКДП, 700 тис. доз АДП і 6,1 млн доз АДП-М. Для лікування дифтерії в Україні наявні 900 доз протидифтерійної сироватки.

За 11 місяців 2017 року 45,4% дітей віком до 18 місяців отримали три дози вакцини АКДП, 38,7% дорослих захищені від дифтерії вакциною АДП-М.

Варто сказати, що до 2017 року в Україні не було зафіксовано жодного випадку дифтерії. Під час епідемії дифтерії в Україні 1991-1998 рр. на цю хворобу занедужали майже 20 тисяч людей, 696 з них померли.

Дифтерія – інфекційне захворювання, яке викликає бацила Льоффлера або ж дифтерійна паличка (Corynebacterium diphtheriae). Передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше вражає ротоглотку, але нерідко зачіпає гортань, бронхи, шкіру та інші органи.

Коли дифтерійна бактерія потрапляє в організм, починає виробляти вкрай отруйний токсин, який вражає основні системи організму. Для лікування використовується протидифтерійна сироватка (антитоксин), антибіотики малоефективні.

Захворювання проявляється наступними симптомами:

  • підвищення температури;
  • виражена слабкість;
  • набряк м’яких тканин шиї;
  • біль в горлі, утруднення ковтання;
  • збільшення піднебінних мигдалин;
  • збільшення шийних лімфовузлів;
  • почервоніння і набряк слизової глотки.

Водночас головний симптом – плівчастий наліт, який вкриває піднебінні мигдалини, м’яке піднебіння, бічні стінки глотки і гортань. Він схожий на ангіну, однак найчастіше плівки бувають сіро-білого кольору.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 4 =