“Духовні скріпи” проти одностатевого кохання. У Росії заборонили найстаріший сайт ЛГБТ-спільноти

Роскомнадзор (федеральна служба РФ з нагляду в сфері масових комунікацій, зв’язку та охорони культурної спадщини) вніс до реєстру заборонених сайт ЛГБТ-спільноти Gay.ru. Це найбільший і найстаріший російський сайт для геїв, лесбіянок, бісексуалів і транссексуалів, який працює з 1997 року. 

Підставою для заборони Gay.ru стало рішення Алтайського районного суду Хакасії від листопада 2017 року. Суддя задовольнив претензії прокурорів, що на сайті “у вільному доступі для невизначеного кола розміщена інформація, яка пропагує нетрадиційні сексуальні відносини”. На думку російського суду, поширення такої інформації в Інтернеті заборонено.

Доступ до сайту на території РФ поки не обмежується. Як повідомляє редакція Gay.ru, Роскомнадзор вимагає видалити з сайту “заборонену інформацію”. Тобто те, що можна вважати пропагандою “гомосексуалізму”.

У свою чергу редакція Gay.ru відзначає, що це “сайт для дорослих”, і про те, що він призначений для осіб старших 18 років, є відповідна позначка.

Нагадаємо, в Росії з 2013 року діє адміністративне покарання за “пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх”.

Gay.ru позиціонує себе як інформаційно-розважальний портал, орієнтований на тематику і аудиторію з нетрадиційною сексуальною орієнтацією. Сайт публікує біографії й інтерв’ю людей, які мають те чи інше відношення до ЛГБТ-спільноти, пише про гомофобію, права сексуальних меншин, правові та соціальні аспекти гей-культури. Особливе місце займають матеріали про ВІЛ і СНІД, запобігання цим хворобам. На Gay.ru створений сервіс онлайн-знайомств для секс-меншин. У категорії “Еротика і секс” забороненого в Україні Яндексу Gay.ru посідає перше місце.

Фото AFP/Getty Images

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten − 6 =