Дональд Трамп оголосив про підготовку нової висадки на Місяць

Президент США Дональд Трамп підписав меморандум про зміну цілей американської космічної програми. У присутності астронавтів, у тому числі останнього, який побував на Місяці в 1972 році, – Харрісона Шмітта, Трамп оголосив про відновлення програми висадки на супутник нашої планети.

Підписаний Трампом меморандум змінює директиву про національну космічну політику, підписану його попередником Бараком Обамою в 2010 році. Раніше вона передбачала, що до 2025 року США мають відправити пілотований корабель “за межі Місяця”, в тому числі до астероїда. До середини 2030-х США планували послати людей на орбіту Марса, а потім повернути їх на Землю.

Тепер із програми прибрали конкретні дати. У ній йдеться, що Сполучені Штати мають бути світовим лідером у пілотованих польотах у Сонячній системі, починаючи з повернення астронавтів на Місяць. Наступною метою після Місяця вказані “Марс та інші напрямки”.

Нова адміністрація США неодноразово заявляла про повернення до програми з освоєння Місяця. Віце-президент Майк Пенс двічі оголошував про намір висадити астронавтів на супутник Землі, виступаючи перед представниками космічної галузі.

NASA в 2017 році оголосила про підготовку до створення станції на місячній орбіті, до проекту залучили в тому числі Росію. Крім цього, комерційний політ до Місяця анонсувала компанія Ілона Маска SpaceX.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 − six =