Декомунізація в Києві: що вже зробили і що попереду

Станом на початок квітня 2018 року в Києві декомунізовано більше півсотні об’єктів, які потрапили під дію закону про декомунізацію. При цьому процес очищення від радянського минулого у столиці проведений не на 100%, і деякі символи СРСР поки що цілі. Про це повідомив депутат Київради Олександр Пабат, посилаючись на дані від КМДА.

До списку з 47 пам’ятників і пам’ятних знаків, демонтованих у чотирьох районах столиці (з абсолютним лідерством Печерського району), додалися 17 об’єктів у Шевченківському районі, 8 у Дніпровському, а також пам’ятники Леніну з території підприємств Святошинського району.

Демонтовані пам’ятні дошки були утилізовані через численні ушкодження під час демонтажу, інформації, де знаходяться “святошинські Леніни” у КМДА немає. Печерська райадміністрація весь демонтований “скарб” передала до Державного музею авіації.

У Києві досі не демонтовано:

  • пам’ятник екіпажу бронепоїзда “Таращанець” (Дарницький район), встановлений на місці загибелі екіпажу. Він є пам’ятником історії національного значення і має охоронний статус;
  • скульптурна композиція воїнам-визволителям (Оболонський район). Тут демонтували окремі елементи та встановили український прапор;
  • барельєф білошовицьким вождям у метро “Вокзальна”;
  • бюст Кудряшову на території Київського вищого професійного училища залізничного транспорту (Солом’янський район);
  • прикритий барельєф Леніна на станції метро “Театральна”, демонтаж вимагає проектного рішення;
  • пам’ятник Щорсу на бульварі Шевченка;
  • бюст Артему по вулиці О.Теліги;
  • бюст Чкалову по вулиці Олеся Гончара;
  • пам’ятник Кирпоносу в сквері по вулиці Кирпоноса.

При цьому Пабат нічого не написав про неушкоджений пам’ятник Леніну в Оболонському районі Києва зберігся неушкоджений пам’ятник Леніну. Мабуть це останній “Ілліч” у межах Києва. Невідома і доля пам’ятника Карлу Марксу на території фабрики Roshen (колишня “Карла Маркса”) у Києві.

У 2016 році у Міністерстві культури заявили, що арку Дружби народів у Києві зносити не будуть, однак декомунізації підлягає скульптурна композиція (дві людини з радянським гербом) біля неї. У свою чергу Інститут національної пам’яті пропонує звести на місці арки національний пантеон.

Станом на березень у рамках декомунізації перейменовано 260 з 2 763 вулиць Києва, тобто практично кожна десята вулиця столиці. Нагадаємо, наприкінці лютого столичні депутати проголосували за те, щоб Московський міст у столиці став Північним.

Декомунізація в Києві: що вже зробили і що попереду

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *