Чи одні ми у Всесвіті? Вчені відправили нове музичне послання іншопланетянам

Вчені відправили до сусідньої зірки – зірки Лейтена в сузір’ї Малий Пес – музично-математичне радіопослання за допомогою норвезької антени. Зірка GJ 273 – червоний карлик, навколо якого обертаються дві планети, – знаходиться у 12,36 світлових роках від Сонця, тому відповідь від адресата доведеться чекати на Землі мінімум чверть століття.

Зірку Лейтена видно з північної півкулі, її обрали через відносну близькість до Землі, і тому, що це найближча до Землі зірка, яка має потенційно населену планету GJ 273 b.

Ідеальною для відправки послання була б зірка Проксима Центавра, кажуть вчені, оскільки відстань до неї становить лише 4,2 світлових роки. Однак Проксиму Центравру видно лише з південної півкулі, а людство поки не має там потужних антен.

Мета послання – не стільки отримати відповідь від гіпотетичних жителів системи GJ 273b, скільки закласти технологічний фундамент для подібних послань у майбутньому.

Ініціаторами відправки послання під назвою “Sónar Calling GJ 273b” стали проект METI (Messaging Extraterrestrial Intelligence), що базується у Сан-Франциско, й Інститут космічних досліджень Іспанії.

Учасники проекту взяли 33 короткі музичні композиції (по 10 секунд) й інформацію про математичні правила, геометрію, тригонометрію, зашифрували їх у бінарний код, і відправили у бік зірки за допомогою 32-метрової радіоантени в норвезькому місті Тромсе.

Антена – EISCAT (European Incoherent SCATter Scientific Association) – має потужність 1,5 мегавати. Послання відправили на двох несучих частотах 16 і 17 жовтня.

Учасники проекту планують слати нові послання до зірки Лейтена, відправка наступного відбудеться у квітні 2018 року.

Це не перше послання, яке людство відправляє до зірок. У 1974 році в напрямку кульового зоряного скупчення М13, яке знаходиться на відстані 25 тисяч світлових років від Землі, було відправлено знамените послання Аресібо за допомогою найбільшого радіотелескопа в Пуерто-Ріко. Сигнал містить інформацію про планети Сонячної системи, структуру ДНК, зображення людини й іншу інформацію про нашу цивілізацію.

Ідея спроб виходу на зв’язок з іншопланетянами завжди викликала безліч суперечок, навіть серед учасників SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) – спільноти з пошуку позаземних цивілізацій.

Найбільше вчених непокоїть чи небезпечно це. Одним із противників таких послань є відомий британський астрофізик Стівен Гокінг. Він застерігає, що гіпотетична зустріч з розвиненою цивілізацією може виявитися схожою на зустріч корінних жителів Америки з Колумбом. Як відомо, нічого доброго з цього не вийшло.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *