Чотирьом радіостанціям дозволили не виконувати квоти щодо української музики

Чотири радіостанції в Україні – “Мелодія”, “Люкс ФМ”, KISS FM і “Хіт FM” – зможуть транслювати українською мовою лише 25% пісень.

Для них зробили виключення, оскільки вони дають в ефірі не менше 60% пісень мовами Європейського Союзу, пояснив член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський.

Вони довели, що є нішевими, переоформили свої ліцензії і тепер можуть давати 60% музики мовами ЄС і 25% українською.

Нагадаємо, 8 листопада в Україні набрали чинності перехідні положення закону про квоти україномовних пісень і передач на радіо, які збільшують їхню частку в ефірі з 25 до 30%.

Йдеться про відсоток від загального обсягу пісень упродовж доби, а також від включених в ефір у проміжку з 7:00 до 14:00, а також з 15:00 до 22:00.

Радіостанції, що транслюють іноземну музику (зокрема мовами Євросоюзу), яка має становити не менш як 60% загального обсягу пісень, мають забезпечити частку пісень державною мовою не менш як 25%.

Закон, проголосований парламентом 16 червня 2016 року і підписаний президентом 7 липня, передбачає, що частка пісень державною мовою впродовж першого року з моменту набрання чинності закону має становити не менш як 25%, другого – 30%, а з третього – 35% від загального часу звучання пісень.

Також із 8 листопада частка радіопередач, у тому числі інформаційно-аналітичних або розважальних, має складати не менше 55% державною мовою (раніше було 50%, а наступного року стане 60%).

За невиконання норм передбачено штрафи в розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору. Виконання вимог контролюватиме Національний комітет з питань телебачення і радіомовлення.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve − 1 =