Аеропорт “Бориспіль” прийматиме потяги з Києва (+відео)

До міжнародного аеропорту “Бориспіль” з Києва курсуватиме потяг. Кабінет Міністрів України підтримав розроблений ПАТ «Укрзалізниця» проект будівництва швидкісної лінії залізничного сполучення з найбільшим аеропортом країни – міжнародним аеропортом «Бориспіль». Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман за підсумками спеціальної наради, якого цитує сайт Кабміну.

Голова уряду наголосив, що статистика підтверджує зростання попиту на послуги повітряного транспорту. Річний пасажиропотік аеропорту «Бориспіль» становить 7-8 млн пасажирів. Але на сьогодні пасажири не мають зручного способу дістатися до аеропорту або з аеропорту до Києва. Саме тому технічне рішення цієї проблеми було напрацьовано в стислі терміни і має бути реалізовано вже до кінця року.

«У нас якісні транспортні показники. 7-8 мільйонів українців та гостей України прилітають до Борисполя, але дістатися Києва – важко, – сказав Володимир Гройсман. – Ми говорили, що потрібно опрацювати нормальний проект, аби забезпечити сполучення. Зараз маємо реальне технічне рішення. Приступаємо до його реалізації. Всі процедурні моменти треба вирішити до 1 червня. І до кінця року треба, щоб пасажири могли  користуватися якісним залізничним транспортом».

Згідно з проектом будівництва, лінію  прокладуть від вокзалу «Київ-Пасажирський», через станцію «Видубичі» до терміналу D аеропорту «Бориспіль». Час у дорозі – 35 хвилин. Фактично добудувати потрібно лише 4 кілометри шляху.

Рухомий склад, який  використовуватиметься на лінії – 11 поїздів PESA 620м на 91 місце та 2 поїзди PESA 630м на 192 місця. Всі поїзди протягом 6 місяців будуть підготовлені до експлуатації. Вони зможуть перевозити не менше 2,67 млн пасажирів на рік.

За розрахунками «Укрзалізниці», загальний обсяг інвестицій в проект становитиме 600-800 млн грн. В доларовому еквіваленті це більш ніж в 10 разів дешевше за сумнозвісний проект «Повітряний експрес», який розглядався в 2012-2013 роках.

До цієї інформації з Кабміну варто додати такий штрих. Раніше, за часів Януковича, держава також розглядала проект залізничного сполучення з аеропортом. Витратили багато мільйонів доларів, проект накрився мідним тазом, а за ґрати ніхто не сів. 50 мільйонів доларів “загубила” держава, готуючи такий “сюрприз” пасажирам. Про це у січні 2018 року сказав заступник міністра інфраструктури.

Відео дивіться ТУТ

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 4 =