«Шахтар» вилетів з Ліги Європи (+результати інших матчів)

Гірники не зуміли втримати перевагу, яку мали після першої гри.

«Шахтар» – «Сельта» 0:2
Голи: 0:1 – Аспас (90+1, пен), 0:2 – Кабраль (109)

Харків завжди за Харків

Цілий тиждень напередодні гри «Шахтар»-«Сельта» деякі ЗМІ, лояльні до донецької команди, пафосно розповідали про переїзд «гірників» до Харкова. Мовляв, «Шахтар» повернув великий футбол до «першої столиці», усі квитки на матч продані, відкрито перший фірмовий магазин донецького клубу, а харків’яни всі як один за «Шахтар». Хоча в ультрас «Металіста» абсолютно протилежна точка зору. Чим ближче до фінального свистка, тим менше залишалося цього пафосу і незрозумілої «шахтароманії». За п’ять хвилин до кінця гри одні фани попрямували до виходів із секторів, інші на весь стадіон зарядили… «Металіст», «Металіст». «Шахтар» явно не «закохав» у себе харків’ян.

Гра на зустрічних курсах

Гірники» мали перевагу у вигляді виїзної перемоги 1:0 і, номінально, вважалися фаворитами цього протистояння. Вони активно розпочали матч і мали реальні шанси відкрити рахунок. Супремомент не реалізував Коваленко, який з кількох метрів після добивання влучив у виставлену руку воротаря «Сельти».
Гості не знітились, часто високо пресингували, чим прагнули нівелювати перевагу донеччан у контролі м’яча. Інколи це їм вдавалося досить непогано. «Шахтар» атакував різноманітно: гравці Фонсеки то технічно, по бразильські, розігрували стіночки в один дотик, виводячи партерів на ударні позиції, то навантажували фланговими передачами Лещука. Гра йшла на зустрічних курсах, команди відповідали моментом на момент.

По-перерві «Шахтар» додав у активності і почав притискати «Сельту» до їхніх воріт. Свої моменти не реалізували Лещук, Коваленко, Фред. «Шахтар» таки забив, але Коваленко зробив це з очевидного «поза грою». Після такого натиску господарів «Сельта» «перевела подих» і почала відповідати гострими моментами. Фонсека ж замінив атакувального Коваленка на чистого опорника Степаненка і стало зрозумілим – головне завдання «Шахтаря» вистояти і не пропустити. У останні 10 хвилин основного часу футболісти «Шахтаря» рідко покидали власну половину поля. «Сельта» атакувала, П’ятов крутився в рамці, як білка в колесі, раз по раз відбиваючи удари.

Не встояли

Коли секундна стрілка завершувала 91-е коло і «Шахтар» був однією ногою у 1/8 фіналу «Сельта» забила. Ракицький «прозівав» проникаючу передачу з глибини поля, Ярослава ніхто не підстрахував, Гвіндеті прийняв мяч, обіграв П’ятова і впав. Андрій не зіграв у м’яч – це пенальті, який чітко реалізував Аспас. 0:1 і гра перейшла в овертайм.

У додаткові півгодини гри на перший план вийшла фізична готовність. «Шахтар» активно розпочав першу п’ятнадцятихвилинку подав кілька гострих кутових, а потім здувся. «Сельта» ж, навпаки, відзахищавшись перейшла до наступу. Тим більше у її складі на полі було багато гравців атаки, яких випустили для підсилення ще у основний час.

Розв’язка матчу наступила на 109-й хвилині. «Сельта» забила вдруге – Кабраль точно пробив головою після подачі з кутового. Відіграти два голи за 11 хвилин для «Шахтаря» було з області фантастики. Та й якось не сильно футболісти у помаранчево-чорній формі прагнули це зробили. Вочевидь, у підопічних Фонсеки вже не залишилося сил. Натоміть гості з Віго могли ще раз засмутити господарів – Бонгонда з вигідної позиції пробив вище воріт.
«Сельта» йде далі, а «Шахтар» прощається з єврокубками до наступного сезону.

Новий Луческу, або в усьому винні арбітри

Досить неприємно здивував після матчу тренер «Шахатря» Паулу Фонсека. Невдачу команди він, у кращих традиціях Мірчи Луческу, зіпхнув на арбітрів матчу. Румун постійно скаржився то на арбітрів, то на федерацію – португалець пішов тим же шляхом. Схоже, у «Шахтарі» це заразно.

«Я можу сказати, що «Сельта» велика команда, вони добре грають, але сьогодні ми зазнали поразки від іншої команди – від команди арбітрів. Нас підвела команда арбітрів, вони поставили нам ганебний пенальті, я вже подивився повтор. Також нам не зарахували чистий гол. Був відкритий футбол, ми створили багато моментів, суперник створив багато моментів. Ми провели матч з дуже хорошою командою, і практично пройшли далі, але зустрілися з ганебним суддівством. Ми вилетіли з Ліги Європи через суддів», – розповів португалець у післяматчевому флеш-інтерв’ю.

Результати інших матчів 1/16 фіналу Ліги Європи

«Шальке» – «ПАОК» 1:1 (3:0)
«Сент-Етьєн» – «Манчестер Юнайтед» 0:1 (0:3)
«Ліон» – «АЗ» 7:1 (4:1)

В дужках вказані результати перших матчів, жирним виділена команда, яка пройшла далі.