Рахунки «Динамо» у Приватбанку заблоковані – клуб не розрахувався з працівниками та футболістами за травень

15–16 червня кредитний рахунок клубу в банку повторно заблокували. Зробили це на основі листа від НБУ, підписаного заступником голови Нацбанку Рожковою К. В.

Київське «Динамо» не може розрахуватися з працівниками, футболістами, підрядниками, які виконують ремонтні роботи на стадіоні імені Лобановського, через блокування кредитного рахунку клубу в Приватбанку. Відповідну заяву клуб розмістив на своєму офіційному сайті.

Нагадаємо, в 2009 році клуб «Динамо» відкрив у цій фінансовій установі відновлювальну кредитну лінію, платоспроможність якої підтверджувалася депозитними рахунками в тому ж банку. Протягом довгих років кредитна лінія була головним джерелом обігових коштів, які так необхідні для успішної життєдіяльності клубу.

Проблеми «Динамо» розпочалися в грудні минулого року у зв’язку з націоналізацією Приватбанку. НБУ визнав «Динамо» тісно пов’язаною з Приватбанком юридичною особою і 20 грудня заблокував рахунки клубу та призупинив надання чергових кредитних траншів. Згодом банк пішов клубу назустріч і знову почав видавати кредитні транші. Так тривало до 15–16 червня, коли з’явився вже згадуваний лист НБУ.

За словами президента клубу Ігоря Суркіса, «Динамо» подало позов до суду про блокування коштів. «Сподіваюся, суд дасть належну юридичну оцінку блокуванню коштів, а поки нам доводиться доводити, що ми ніколи не були акціонерами Приватбанку», – пояснив президент «Динамо». 20 березня рішення НБУ про причетність «Динамо» до акціонерів Приватбанку та блокування рахунків клубу були скасовані судом.

У «Динамо» наполягають, що діяльність НБУ та Приватбанку сьогодні дестабілізують ситуацію в клубі. Але на те немає жодних причин, переконані в стані «біло-синіх». «Клуб відповідно до вимог договору своєчасно сплачував належні відсотки за користування  кредитом та здійснював  погашення для відновлення лінії», – повідомляє офіційний сайт киян. Тому в «Динамо» переконливо просять керівництво Приватбанку «вжити заходів щодо розблокування кредитної лінії».

Ми не експерти в юриспруденції, тож не беремося оцінювати ситуацію. Але якщо є рішення суду, яке доводить, що «Динамо» ніколи не було акціонером Приватбанку і рахунки клубу потрібно розблокувати, то дії НБУ виглядають абсурдними. Усе це більше схоже на політичну гру, спрямовану не стільки проти «Динамо», скільки проти власника клубу Ігоря Суркіса. Але до чого тут футбол?

Чому через це страждають футболісти, працівники клубу, зрештою, вболівальники?

Наш футбол і так сьогодні у глибокій кризі. Клуби зникають, стадіони пустіють, футболісти від’їжджають за кордон. Замість того, щоб підтримати, допомогти, у нас «топлять» те, що і так ледь тримається на плаву…

Ярослав ТИМОШИК

Фото: UA-Футбол

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 + twenty =