Ліга Європи: «Олександрія» здобуває результативну виїзну нічию у матчі з БАТЕ

Зробивши ставку на надійну гру в обороні, команда Володимира Шарана здобула у Борисові позитивний результат. Особливо важливо – «Олександрія» забила гол на чужому полі, що додає оптимізму напередодні матчу-відповіді.

БАТЕ – «Олександрія» 1:1

«Олександрія»: Паньків, Гітченко, Басов, Чеботаєв, Бацула, Цуріков, Сітало, Банада, Запорожан (Каленчук, 63), Полярус (Старенький, 77), Грицук (Пономар, 69)

Голи: Іваніч, 8 – Банада, 19

Гра у Борисові розпочалася для «Олександрії» – гірше не вигадаєш. Чи то стартове хвилювання, чи то досвід господарів у єврокубках далися взнаки, але у стартові хвилини матчу БАТЕ мав безсумнівну перевагу. Білоруси діяли швидко та агресивно, а футболісти української команди не завжди встигали за суперниками. В обороні «Олександрії» з’являлися вільні зони, через які БАТЕ створив кілька непоганих нагод, аби забити гол. Спочатку після прострілу з правого флангу Іваніч опинився у вигідній позиції, але зручно підлаштуватися під удар не зміг – хорват пробив з кількох метрів коліном – Юрій Паньків відвів загрозу.

А вже у наступній атаці борисівці таки забили. Знову атака правим флангом, звідки пішла передача у центр, паралельно лінії штрафного майданчика. Нападник БАТЕ дотепно пропустив м’яч поміж ніг далі, де з лівого флангу вже набігав Мірко Іваніч. Точний удар хорвата низом у дальній кут – 1:0. Тут можна висловити претензію до правого флангу «Олександрії». Захисник Гітченко втратив позицію, чомусь, змістившись у центр, а півзахисник Полярус забув про діагональну підстраховку. Чому у цьому епізоді Іваніч опинився сам на лівому фланзі, повинен розібратися головний тренер «жовто-чорних».

Володимир Шаран помітив, що гра йде не за його сценарієм і одразу взявся вносити корективи. З тренерської лави «Олександрії» голосно пролунало: «Заспокойтеся, опустіть м’яч вниз, без паніки».

Слова головного тренера подіяли майже одразу. БАТЕ ще за інерцією кілька хвилин атакував, а потім гості взяли гру під контроль. «Олександрія» досить швидко зрівняла рахунок. На 19-й хвилині Цуріков обіграв опонента на своєму фланзі і виконав навіс. Білоруські захисники допустили позиційну помилку і ніким не прикритий Банада, вбігаючи до штрафного господарів, з льоту вколотив м’яч у сітку. 1:1 – «Олександрія» забила надважливий гол з огляду на стратегію двоматчевого протистояння.

Після пропущеного голу футболісти БАТЕ якось знітилися, почали помилятися у простих ситуаціях, часто грішити неточними передачами. Темп гри помітно знизився, що цілком влаштовувало команду з України. Заспокоївшись, «Олександрія» почала грати у свій звичний футбол – дисципліновано, надійно та щільно в обороні, з готовністю при першій ліпшій нагоді вилетіти в контратаку. У середині першого тайму Цуріков втратив чудову нагоду відзначитися. Лівий півзахисник «Олександрії» вийшов сам на сам з голкіпером, але замість хитрощів просто і не зовсім вдало пробив на силу.

Почався позиційний футбол, у якому наша команда почувала себе більш ніж комфортно. БАТЕ прагнув атакувати, але усі потуги господарів гасилися на підступах до штрафного майданчика «Олександрії». Підопічні Шарана діяли максимально щільно та уважно, не залишаючи білорусам навіть одного метра простору. Тренер господарів випустив другого нападника, потім третього, потім змінив схему гри в центрі поля – усе марно. Моментів БАТЕ не мав. Українці ж не особливо і прагнули бігти в атаку, зосередивши свою увагу на діях у захисті. Розвиток гри та рахунок цілком влаштовував «жовто-чорних».

Лише ближче до завершення гри БАТЕ мав шанс забити. Кедниш відважився на дальній удар з метрів 40-ка, м’яч неочікувано для всіх, навіть для воротаря Паньківа, гучно стукнувся об поперечину. А гострий простріл з правого флангу, кинувшись у ноги нападнику, перервав воротар «Олександрії».

1:1 на виїзді з досвідченою командою – дуже позитивний результат для «Олександрії». Не будемо забігати наперед, але команда Шарана має непогані шанси на вихід до групового раунду Ліги Європи.

Нагадаємо, матч-відповідь відбудеться 24 серпня на стадіоні «Ніка» в «Олександрії».

Володимир Шаран, головний тренер «Олександрії»:

«Гру можна розділити на періоди, тому що спочатку ми знітилися. Прекрасна атмосфера, підтримка уболівальників БАТЕ і брак досвіду – було помітно, що хлопці розгубилися. Припустилися багатьох тактичних помилок в центрі поля і пропустили гол. Безумовно, певна перевага була на боці БАТЕ. Але, забивши м’яч у відповідь, хлопці заспокоїлися і почали показувати той футбол, який ми хотіли бачити. У цілому, першим таймом я задоволений, за винятком дій деяких хлопців, у яких було багато браку. У другому таймі ми трохи втомилися і намагалися зберегти рахунок».