Бігуну без ніг Оскару Пісторіусу більш ніж удвічі збільшили вирок за вбивство

Вищий апеляційний суд Південної Африки збільшив термін ув’язнення засудженому за вбивство спортсмену-паралімпійцю Оскару Пісторіусу: з 6 років до 13 років і 5 місяців.

Суд дійшов висновку, що попередній вирок був “шокуюче м’яким”. Формально суд призначив Пісторіусу 15 років ув’язнення  мінус уже відбутий термін.

Нагадаємо, спортсмен-паралімпієць Оскар Пісторіус засуджений за вбивство своєї подруги Реви Стенкамп, яке він скоїв у 2013 році. Він застрелив її через двері ванної кімнати у своєму будинку. Пісторіус стверджував, що прийняв Стенкамп за грабіжника.

У 2014 році Пісторіуса засудили за ненавмисне вбивство на 5 років, але Верховний апеляційний суд визнав його винним у навмисному вбивстві і відправив справу на новий розгляд. Влітку 2016 року його засудили на 6 років.

Коли Оскару було 11 місяців, йому ампутували обидві ноги нижче коліна, оскільки він від народження не мав малогомілкових кісток в обох ногах. Він почав користуватися протезами й активно займатися спортом. Згодом він зосередився лише на легкій атлетиці.

На паралімпійських іграх в Афінах у 2004 році Пісторіус завоював золоту медаль у бігу на 200 метрів. Для бігу він використовував бігові протези з вуглепластика, які коштують більше $30 000.

По-справжньому знаменитим Пісторіус став, коли почав змагатися зі звичайними атлетами. Він став першим спортсменом-інвалідом, який змагався на Олімпійських іграх. Щоправда, на Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні йому не вдалося пробитися у фінал.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + 12 =