Біатлон: «дерев’яні» медалі українців в Ангольтці

На останньому етапі Кубка світу з біатлону українські чоловіча та жіноча команди синхронно посіли четверті місця в естафеті.

Такі омріяні бронзові нагороди в чоловічій та жіночій естафетах були, фактично, на відстані «витягнутої» руки. Однак на останніх метрах дистанції наші біатлоністи втрачали перевагу над суперниками.

Чоловіки провели свою естафету в суботу. Українська команда виступала у своєму найсильнішому складі – Артем Прима, Сергій Семенов, Володимир Семаков та Дмитро Підручний. На першому етапі Прима виступив відверто невдало – припустився трьох промахів і передав естафету 14-м. Виправляти ситуацію довелося Семенову та Семакову. Кожен з них вдало відпрацював свій етап, крок за кроком відвойовуючи раніше втрачені позиції. Отож на останні два кола дистанції Дмитро Підручній пішов четвертим. А після стрільби стоячи українці взагалі вийшли на призове третє місце. Однак вибороти медаль нашим не вдалося. За 500 метрів до фінішу Підручний не витримав атаку росіянина Бабікова і опустився на четверту позицію.

Місця на п’єдесталі розподілилися наступним чином:
1. Німеччина (0+7) – 1:13:57.2
2. Норвегія (0+9) – +0.1
3. Росія (0+9) – +33.6
4. Україна (0+5) – +46.7

Наступного дня, в неділю, вболівальники неабияк розраховували на те, що жіноча команда побореться за медалі. Щоправда, на відміну від чоловіків, наші дівчата не змогли виступити в оптимальному складі. Ірина Варвинець та Олена Підгрушна захворіли, тож їх замінили Юлія Журавок та Валентина Семеренко, до яких приєдналися лідери команди – Юлія Джима та Анастасія Меркушина.

Сценарій жіночої естафети для нашої команди повторився з майже абсолютною точністю. Як і днем раніше ми повністю провалили перший етап, на якому бігла Юлія Журавок. Українка вдало відстрілялася, використавши всього один додатковий патрон, але ходом на дистанції програла багато часу – більше хвилини. Через це Журавок передала естафету Джимі аж 21-ою.

Джима блискуче виступила на своєму етапі. Юлія показала ледь не найкращу швидкість на своєму колі і закріпила свій виступ влучною стрільбою. Вона буквально витягнула команду з 21-го на 6-те місце.

Валентина Семеренко відіграла ще одну позицію на своєму етапі, а Анастасія Меркушина, як і Підручний днем раніше, після другої стрільби піднялася на третє місце. І знову нам для медалей не вистачило якоїсь дещиці. Українку буквально за 200 метрів до фінішу випередила біатлоністка з Італії. Ми знову опинилися на четвертому місці, здобувши, як кажуть у світі спорту «дерев’яну медаль».

Жіноча естафета завершилася з наступним результатом:
1. Німеччина (0 + 12) 1: 09: 12.4
2. Франція (0 + 8) +24.2
3. Італія (0 + 9) +33.4
4. Україна (0 + 6) +37.5

Незважаючи на втрату медалей, виступ наших біатлоністів в Ангольтці дарує неабияку надію напередодні чемпіонату світу, який візьме старт 9-го лютого в австрійському Хохфільцені. «Бронза» Семенова в індивідуальній гонці, четверті місця команд в естафеті – дуже хороші результати.

Ярослав ТИМОШИК

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 1 =