Спроба знищення університету “Україна” – дикунський проект рейдерів (+відео)

Чи знаєте ви, що це за створіння – український рейдерський щур?

Походить з родини гризунів, які несподівано нападають на чужу власність, проникаючи в усі закутки приватного добра, і починають пожирати його. Вони, як не дивно, перестали боятися, адже звикли, що їх не б’ють палицями, не закидають камінням.

Такі щурі атакували Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», захопивши 7 серпня навчальні корпуси. Їх ще можна назвати «тітушками», які на заробітках у тіньовиків-верховодів лихих комбінацій.

І понині приміщення не розблоковано. 15 серпня, на площі перед своїм університетом зібралися на протестне віче професорсько-викладацький склад, студенти, співробітники навчального закладу. До гурту оборонців університету приєдналися громадські організації, ветерани-атовці, чимало патріотично налаштованих українців.

Підписи на підтримку університету

На зборах прийняли відкрите звернення до керівництва держави, попросивши негайно втрутитися. Дуже гостро і принципово виступив президент Університету, професор Петро Таланчук, який повторив відому фразу знаменитого французького модельєра Коко Шанель, дещо перефразувавши її: «Срати я хотів на рейдерів!»

Жорсто. По-народному.

Атовці, які прийшли підтримати вуз, перемовляються між собою: «Викинути оту наволоч можна було б за п’ятнадцять хвилин. Нічого складного немає».

Але ж «Україна» хоче діяти по закону. Вона калатає в рейку вже тривалий час. Знаємо, що міністр освіти і науки Лілія Гриневич телефонувала до керівництва МВС. І який результат? «Низам» спущено вказівку, з’ясувати, що й до чого…

І понині з’ясовують. Маленькі поліцейські начальники (для великих – це дрібна справа?) щось намагалися второпати із цієї історії, але щурячі гнізда, які зроблено в університеті, не ліквідовано й досі. Політика нейтралітету, невтручання – не наша політика. Має торжествувати закон. І лише він!

Щоправда, є і приклад принципового реагування. Коли щурі-тітушки захопили університет, в одному з кабінетів зачинилася співробітниця, вона злякалася цієї орди. Зателефонувала до поліції, просила визволити її. Приїхав молодий поліцейський, настійливо вимагав звільнення…


Між тим, сьогодні в поліції – близько 30 заяв з «України» про захоплення особистих речей нападниками. Дієвість під час розслідування – майже нульова. Лише одне провадження розпочали за статею «самоуправство». Дуже м’яке, як бачимо, ставлення до нападників.

Процитую слова уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича:

«…Не можу зрозуміти як поліцейські Святошинського районного управління змогли спокійно споглядати, що молодчики в балаклавах викидають працівників Університету «Україна» з будинку, захоплюючи бухгалтерію, серверні кімнати, адмінприміщення, при цьому стверджуючи, що ці дії мають якісь законні підстави…

Рейдерство. Нахабне, брутальне, цинічне увірвалось в реалізацію прав людей з інвалідністю та ще й в ту сферу, де держава тільки почала зрушення щодо забезпечення прав людей з інвалідністю на освіту…

Весь тиждень зв’язуюсь з різними високопосадовцями і відчуваю: поки що ми – нецивілізована країна.

Шукаю владу, яка застосує свої можливості для захисту українських громадян з інвалідністю і не з інвалідністю, які хотіли 1 вересня у багатьох регіонах України в мережі Університету «Україна» здобути омріяне право на освіту!

Але по факту поки що – беззаконня та насильство домінує і претендує на перемогу…»

За цими дверима – тітушки
“Україна” все одно переможе!

Випадок з «Україною» – надзвичайний. Президент університету Петро Таланчук упевнений, що атака – спеціально спланована під час вступної кампанії, напередодні 1 вересня.

Сьогодні під час прес-конференції в Укрінформі, відповідаючи на запитання про те, хто ж задумав захоплення навчального закладу, Петро Михайлович сказав:

-Це – чийсь проект, деталі ще треба досліджувати, швидше за все простежується бажання не стільки захопити приміщення, скільки знищити університет.

На думку Таланчука, це може бути спроба завдати удару по ньому, адже завжди був критично налаштований до влади, незручним, мав свою, особливу, думку

-Гнутися? Не гнувся ніколи, – каже професор Таланчук.

Він дає зрозуміти: якщо не буде торжествувати закон, тоді університетській громаді залишиться одне – самій ліквідувати щурячі гнізда.

Професор Петро Таланчук (ліворуч) серед однодумців… Про плани боротьби з рейдерами…

Валерій Сушкевич вважає, що сьогодні  скоюють злочин проти «України». Класичний варіант рейдерської схеми – одна із фірм знайшла в Одеській області (в селі!) державного реєстратора, який зареєстрував право власності на університетське приміщення.

Після цього приїжджають щурі-тітушки і напередодні 1 вересня «викидають» з університету співробітників.

Дивовижно, чи не так? Закон брутально розтоптано.

Валерій Сушкевич каже, що навіть міністр освіти Лілія Гриневич, як вона сказала в розмові з ним, була шокована цією історією.

Сушкевич говорить, що буде звертатися до генпрокурора Юрія Луценка.

Наголосимо на важливому: університет за рахунок власних коштів створив чудову матеріально-технічну базу і за 20 років свого існування підготував близько 150 тисяч фахівців, серед яких понад 10 тисяч людей з інвалідністю.


Як стверджує Петро Таланчук, за великим рахунком університет не має кредитних боргів, бо, взявши кредит у сумі 97 мільйонів гривень, вуз повернув більше 150 мільйонів. «Україна» – поки що єдиний заклад інклюзивної освіти в Україні.

Фінансовий директор університету Валентина Журавльова наголошує, що навчальний заклад завжди справно і сповна виконував свої зобов’язання перед діловими партнерами.

Проти університету було задіяно шахрайські схеми, в каламуті сумнівних торгів розпочалося шулерство, шахер-махер набрав великих обертів. І «чорний нотаріус» без побоювань по щурячому штампував так зване право власності в селі на Одещині.

А закон спить, не бачить цієї наруги.

На жаль, в державі є непоодинокі приклади, коли в інвалідів забирають приміщення. І щурам-тітушкам байдуже, що є Конвенція ООН про права людей з інвалідністю, яку ратифікувала й Україна.

Як ще можна боротися з несправедливістю? Під час прес-конференції прозвучало:

«Якщо інваліди перекриють трасу – це страшно. Хочеться, щоб керівники держави уявили цю ситуацію…» Оце й буде промовистим фактом «виконання» Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.

Так, інваліди можуть заблокувати проспект Перемоги. І тоді вмить перемога буде за навчальним закладом. Тож чи варто допускати до цього?

Вимога одна – негайно звільнити навчальний заклад.

Гостро виступив сьогодні під час прес-конференції професор, голова Конгресу громадських об’єднань України Михайло Бугаєць.

Він нагадує: історія показує, що школи, навчальні заклади, церкви завжди захоплювали тільки зовнішні окупанти.  Сьогодні немає зовнішніх окупантів у нашій столиці. Але ж захоплено університет!

Щурі заварили вхідні двері університету. Окупація?

І держава терпить…

Леонід ФРОСЕВИЧ

Фото на головній: Анна Коваленко на інвалідному візку приїхала подивитися, що діється у рідному вузі. Навчальний корпус окуповано

Фото «Українського репортера»

Відео виступу Петра Таланчука на віче:

https://www.youtube.com/watch?v=EDKk0t19Dx8&t=90s

На цю тему читайте також:

 

 

 

 

Леонід Фросевич

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 20 =