Жоден із кандидатів у президенти не набирає більше 10%

Про це свідчить соціологічне опитування, проведене дослідницькою компанією GfK Ukraine в період від 30 червня до 8 липня.

Узяти участь у президентських виборах планують 70% українців. Лідером електоральних прихильностей серед можливих кандидатів у залишається Юлія Тимошенко (10%), далі йдуть Володимир Зеленський (7%), Святослав Вакарчук (6%), Анатолій Гриценко (6%),  Петро Порошенко (5%), Юрій Бойко (5%) та Олег Ляшко (5%).

Юлія Тимошенко тримає першість у Центральному, Південному та Північному регіонах, на заході країни лідирує Святослав Вакарчук, на сході – Юрій Бойко, у Києві – Володимир Зеленський.

Перше місце в партійному рейтингу посідає «Батьківщина», її підтримали 10% опитаних. При перерахуванні відсотків від тих, хто визначився з вибором (тобто якщо припустити, що ті, хто обрав варіант «важко сказати», проголосують приблизно так само, як ті, хто визначився) п’ятивідсотковий бар’єр долають вісім політсил: «Батьківщина» (18%), «Громадянська позиція» (11%), «Слуга народу» (10%), Опозиційний блок (9%), Партія Святослава Вакарчука, БПП «Солідарність», Радикальна партія та «За життя» – по 8%.

Під час дослідження було опитано 2753 осіб віком від 18 років в усіх регіонах, окрім АР Крим. У Донецькій та Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною.

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × four =