“З Порошенком домовились не розголошувати арешт “шпигуна” Шаройка, але вони підняли ґвалт” – Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що 2 листопада в ОАЕ обговорював з  Президентом України Петром Порошенком затримання українського журналіста Павла Шаройка, якого у Білорусі звинувачують у шпигунстві.

“Він мені поставив це питання. І я йому відповів фактами. Я йому зізнався, що з першого до останнього дня операції з нейтралізації шпигунської мережі був у курсі. Така практика – голова КДБ мені доповів відразу”, – заявив Лукашенко під час візиту до Гомельської області.

Він повідомив, що на зустрічі з Петром Порошенком в ОАЕ домовились не розголошувати цю справу, але українська сторона її порушила.

“Вони підняли ґвалт, все виплеснули в засоби масової інформації. Що мені залишалося робити? Я скасував своє рішення і сказав викласти деякі факти в ЗМІ, щоб люди розуміли, що ми не нагнітаємо обстановку в стосунках з Україною. І ми показали. Цей чоловік зізнався, де працював, як працював. Купа матеріалів додатково є. Не знаю, навіщо потрібен був цей скандал. Але вони порушили нашу домовленість “, – підкреслив президент Білорусі і наголосив, що московського сліду в цій справі шукати не варто, тому що його там немає.

“Я цього полковника за званням, який просто працював під прикриттям журналіста, розумію. Багато держав так себе ведуть – під прикриттям журналістів, дипломатів працюють розвідники. Я вже з цим стикався багато разів. Але як зрозуміти білоруса, який за копійки працював на іноземну, нехай навіть і не зовсім чужу, розвідку? ” – обурюється “Бацька”.

Нагадаємо, першим про зникнення журналіста Павла Шаройка повідомив голова Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія.

“Затримано собкора UA: Українське Радіо в Білорусі, громадянина України Павла Шаройка. Від офіційних відповідей на наш запит Посольство Білорусі поки ухиляється.

З нашої власної неофіційної інформації в Білорусі, йому висунуто стандартне для іноземних кореспондентів звинувачення в “шпіонажі”, – писав Аласанія у Фейсбуку.

Після того, як українські ЗМІ стали широко тиражувати цю інформацію і звернулися до дипломатів, КДБ Білорусі визнало, що Шаройка затримали 25 жовтня за звинуваченням у шпигунстві.

“У Білорусі Шаройко створив агентурну мережу з числа громадян Республіки Білорусь, які за грошову винагороду виконували його завдання зі збору відомостей розвідувального характеру у військово-політичній сфері.

Шаройко визнав, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки, який працює під прикриттям, а також повідомив, що його військове звання – полковник. Підтвердив, що координацію його розвідувальної діяльності здійснював співробітник головного управління розвідки Міністерства оборони України Скворцов І.В., який діяв під прикриттям посади радника посольства України в Білорусі. За діяльність, несумісну з дипломатичним статусом, І.Скворцов

оголошений персоною “нон-грата”, – повідомляв КДБ Білорусі.

На білоруському ТБ показали сюжет із зізнаннями “розвідника під прикриттям”.

 

 

 

Нагадаємо, що Головне управління розвідки МО України спростувало так звані “факти” білоруського КДБ. Цитуємо:

“20 листопада ц. р. білоруські засоби масової інформації (далі – ЗМІ) розповсюдили заяву офіційного представника Комітету державної безпеки Республіки Білорусь щодо причетності українського журналіста Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь. Також у вказаній заяві зазначено, що Павло Шаройко зізнався, що є співробітником Головного управління розвідки Міністерства оборони України (далі – ГУР МО України).

Служба зв’язків з громадськістю ГУР МО України уповноважена заявити, що викладена у зазначеній заяві інформація не відповідає дійсності.

Павло Шаройко проходив службу у ГУР МО України на посаді начальника прес-служби. У 2009 році він був звільнений з військової служби за станом здоров’я. Після звільнення П. Шаройко працював за раніше набутою спеціальністю – журналістом українських ЗМІ, у тому числі кореспондентом на території Республіки Білорусь”.

Голова комітету з питань свободи слова й інформполітики Верховної Ради України Вікторія Сюмар прокоментувала для журналістів затримання в Білорусі Шаройка, повідомляє Цензор.НЕТ.https://ua.censor.net.ua/video_news/463101/tse_typovyyi_rosiyiskyyi_styl_syumar_pro_zatrymannya_ukrayinskogo_korespondenta_sharoyika_v_bilorusi

“Це типовий російський стиль, коли українських журналістів просто відловлюють за шпигунство. Ми щойно говорили про це із суспільним мовником. Це вкотре доводить, що на території Білорусі працюють і спецслужби РФ, і їхні (білоруські. – ред.) спецслужби мають прямі контакти з РФ. У нас надзвичайно багато полонених українців, які зараз під арештом у РФ. Сьогодні МЗС має активізувати всі зусилля для того, щоб все-таки домогтися звільнення і повернення українського журналіста на територію України. Ми не маємо права допускати, що навіть не на території Росії, а на території дружньої до Росії країни відстежують українських журналістів. Ви бачили під час останнього голосування в ООН Білорусь, на жаль, голосувала на боці Росії. Це ще раз свідчить, що авторитарний білоруський режим є надзвичайно залежним від російського керівництва, від російського авторитарного режиму. Тут треба розуміти, що Білорусь під сферою впливу РФ і, навряд чи умови там сприяють свободі слова і нормальній незаангажованій роботі журналістів”, – заявила Сюмар.

А ось яку думку висловив в інтерв’ю виданню “Гордон” http://gordonua.com/news/politics/esli-by-zhurnalist-sharoyko-deystvitelno-byl-kadrovym-razvedchikom-on-by-tak-bystro-ne-raskololsya-veteran-vneshney-razvedki-bogdan-218171.html ветеран зовнішньої розвідки України генерал-лейтенант Василь Богдан. Він каже, що кадебісти в Білорусі під час допитів Шаройка могли використати психотропні речовини.

Ми не повинні забувати: в Білорусі – диктаторський режим, від Лукашенка. як і від Путіна, можна очікувати що завгодно.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 5 =