Юрій Луценко зіпсував настрій депутатам Вілкулу і Колєснікову (+відео)

Регламентний комітет Верховної Ради України розглянув подання Генерального прокурора Юрія Луценка про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів України Олександра Вілкула і Дмитра Колєснікова.

Як інформує офіційний сайт Генпрокуратури, Вілкул підозрюється у тому, що внаслідок його протиправних дій, як голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, земельні ділянки незаконно вибули із колективної власності членів (пайовиків) КСП ім. Горького та колгоспу-комбінату «Катеринівський».

Крім того, внаслідок незаконної передачі земельних ділянок в оренду ПАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат», було знищено родючий шар ґрунту при проведенні гірничих робіт підприємством, внаслідок чого державі завдано збитків на суму 486 тис грн.

Також  спричинено збитки громадським інтересам у вигляді ненадходження втрат сільськогосподарського виробництва внаслідок зміни цільового призначення земельних ділянок на загальну суму понад 5,1 млн грн.

Олександр Вілкул назвав ці претензії переслідуванням опозиції, що справу сфальшовано.. Його адвокат Олексій Баганець під час засідання Регламентниого комітету говорив про порушення, на його думку, низки норм кримінального процесу, що “всі звинувачення побудовані на припущеннях”, про “штучність створення доказів”.

Комітет вирішив передати до Верховної Ради висновок, що подання генпрокурора законне. Водночас висловив застереження відносно якості подання і необхідності проведення додаткової перевірки приналежності цих земель.

Подання щодо депутата Дмитра Колєснікова.

Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України також розглянув подання генерального прокурора про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Дмитра Колєснікова.

За інформацією Генпрокуратури, Колєсніков підозрюється у тому, що у 2012 році він, як голова Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном підписав документи, якими незаконно із цілісного майнового комплексу державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади» виділені та віднесені до соціальної сфери приміщення двох корпусів, що в подальшому дало змогу незаконно передати ці об’єкти до комунальної власності Дніпропетровської міської ради. Спричинено збитки державним інтересам на суму понад 16,7 млн грн.

Генпрокурор додав, що пізніше Дніпропетровська міська рада на аукціоні продала ці об’єкти товариству з обмеженою відповідальністю за суму менше 5 млн грн, після цього промисловий потенціал підприємства був знищений, станки вирізані, лабораторія фактично ліквідована, що фактично призвело до неможливості виконання державним підприємством свого оборонного завдання.

Колєсніков не погодився з доводами прокуратури, говорив, що майно не вибувало з державної власності, а він не причетний до цієї історії.

Відео Генпрокуратури.

Фото із сайту antikor.com.ua

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *