Єврокомісія відмовила Україні в допомозі на 600 мільйонів євро

Європейська комісія не перерахує Україні третій транш макрофінансової допомоги (MFA) в розмірі 600 млн євро. Як йдеться в прес-релізі Єврокомісії, Україна на даний момент не виконала чотирьох зобов’язань. Вони у документі не названі, однак відомо, що йдеться про зняття заборони на експорт лісу-кругляку, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, створення відкритого реєстру неповернених кредитів і відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

“На цьому тлі Комісія не може виплатити останній транш поточної програми. Ми закликаємо Україну зберегти імпульс перетворень у багатьох областях, які успішно просунулися вперед, і завершити реформи в рамках поточної програми”, – заявили в Єврокомісії.

Водночас визнали, що Україна виконала більшу частину зобов’язань перед ЄС. Зокрема, щодо підвищення прозорості управління державними фінансами; запуск судової та адміністративної реформ; реформування енергетичного сектору, поліпшення бізнес-середовища та зміцнення системи соціального захисту.

У заяві Єврокомісії повідомляється, що Україна отримала два транші на загальну суму 1,2 млрд євро з передбачених 1,8 млрд євро. Термін поточної програми закінчується на початку січня 2018 року.

В Єврокомісії не виключають можливість започаткування нової аналогічної програми макрофінансової допомоги у разі, якщо Україна продовжить співпрацю з МВФ й відповідний дозвіл дадуть Європарламент і Рада Європи. Враховуючи, що Угорщина через Закон “Про освітупообіцяла блокувати в міжнародних організаціях, у першу чергу в Євросоюзі, будь-які ініціативи, вигідні Україні, це малоймовірно.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + 6 =