ЄС дасть Україні один мільярд євро. В обмін на чотири реформи

Європейська комісія затвердила нову програму макрофінансової допомоги (MFA) для України в розмірі  1 млрд євро. Про це йдеться в офіційному повідомленні Єврокомісії.

“Сьогоднішня пропозиція слідує за запитом української влади та прямими дискусіями між президентом Комісії Жан-Клодом Юнкером та Президентом України Петром Порошенком. Нова програма має закріпити прогрес, досягнутий у стабілізації економіки та структурних реформах під час трьох попередніх програм макрофінансової допомоги”, – йдеться у заяві.

Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс заявив, що сподівається на підтримку нової ​програми з боку Європейського парламенту та держав – членів ЄС.

У заяві Єврокомісії прописано, що всі виплати за запропонованою програмою, включаючи першу, будуть залежати від реалізації українською владою реформ, не проведених за час попередньої програми MFA. Вони прописані у Меморандумі про взаєморозуміння.

Нагадаємо, що Європейський Союз проводить програму макрофінансової допомоги (MFA) , щоб Україна змогла подолати кризу неплатежів, збалансувати державний бюджет і провести структурні реформи. Вона набрала чинності 3 липня 2015 року.

В рамках цієї програми Україна має отримати 2,81 млрд євро, 1,61 млрд євро вже освоїли в 2014-2015 рр. В рамках третього етапу програми, який завершився 4 січня 2018 року, ми мали отримати два транші на загальну суму 1,2 млрд євро, перші 600 млн євро ми отримали на початку квітня, однак в останньому транші нам відмовили.

Як йдеться в прес-релізі Єврокомісії, Україна на даний момент не виконала чотирьох зобов’язань. Вони у документі не названі, однак відомо, що йдеться про зняття заборони на експорт лісу-кругляку, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, створення відкритого реєстру неповернених кредитів і відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

В Єврокомісії визнали, що Україна виконала більшу частину (17 з 21) зобов’язань перед ЄС. Зокрема, щодо підвищення прозорості управління державними фінансами; запуск судової та адміністративної реформ; реформування енергетичного сектору, поліпшення бізнес-середовища та зміцнення системи соціального захисту.

1 березня 2018 року президент Порошенко підписав закон про створення та ведення кредитного реєстру НБУ.

 

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *