Водомети, шокери, собаки та коні. Кабмін затвердив перелік спецзасобів Нацгвардії

Кабінет Міністрів дозволив військовослужбовцям Національної гвардії використовувати водомети, електрошокери, кийки та інші спецзасоби, але заборонив застосовувати сльозогінний газ у натовпі. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 20 грудня.

Тепер нацгвардійцям дозволили використовувати гумові та пластикові кийки, електрошокери, наручники (сітки для зв’язування), службових собак і коней, засоби акустичного і мікрохвильового впливу, гранати і боєприпаси світлошумові і димової дії, а також пристрої для відстрілу гумових куль.

Крім того, Нацгвардії дозволили використовувати водомети (при температурі повітря вище +10 градусів) і бронемашини (без штатного озброєння).

Перед застосуванням спецзасобів бійці НГУ зобов’язані не менше двох разів через гучномовець попередити про це порушників. А після застосування спецзасобів – у найкоротший термін забезпечити надання медичної допомоги потерпілим.

Заборонено застосовувати спецзасоби у навчальних закладах, лікарнях і дипломатичних представництвах (без їхньої письмової згоди).

Заборонено застосовувати наручники більше ніж на 2 години, бити кийками по голові, шиї, ключиці, статевих органах і  животу, використовувати світлошумові пристрої на відстані ближче 2 метрів.

Фото Reuters

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five + seven =